přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

K dispozi je také archiv článků dělený podle let a měsíců.

Pro vaši firmu: Bezpečnostní brána ZyWALL USG 100

zywall.jpg

Připojení firemní sítě do internetu si nedokážeme představit bez kvalitního firewallu. Sám o sobě v současnosti nestačí. V jeho úloze „strážce brány“ mu musí pomáhat další technologie, např. detektor průniku, program pro filtrování obsahu a antivirový program. Někdy jde o čistě softwarová řešení postavená na běžných PC, jindy o jednoúčelová hardwarová zařízení, mezi něž patří také bezpečnostní brána ZyWALL USG 100 od společnosti ZyXEL.


 

Průvodce Linuxem 5 - Vybíráme distribuci GNU/Linuxu

frozen_bubble.png

A je to tu, společně si vybereme tu "správnou" distribuci. Dáme vám rady, čím byste se měli při výběru řídit, jaká fakta a požadavky zohlednit, poradíme, co na starší počítač.


 

Naučte se Ruby 7 - Pole

ruby.jpg

Dnešní téma zní jednoduše - budeme se zabývat polem a ničím jiným. Co se ovšem pod pojmem "pole" vlastně rozumí, jak se s ním pracuje a jaké jsou jeho výhody? Pojďme se do toho pustit.


 

OpenOffice.org útočí potřetí

ooo.png

Přesně osm let poté, co firma Sun uvolnila zdrojové kódy balíku StarOffice a vznikl OpenOffice.org, se zároveň objevila jeho nejnovější verze 3.0. Stalo se tak 13. října a pokud chcete vědět, co se vlastně změnilo, začtěte se do následujícího článku.


 

Dva týdny s Linuxem: BMW chce Linux, obvod Ostrava-Jih ne

dvatydny.gif

Ostrava-Jih končí s Linuxem, migruje na Windows. SCO musí zaplatit Novellu miliony, definitivně? BMW chce ve svých autech Linux. Penumbra: Requiem. Údajně se připravuje klient Steamu pro Linux. Novell GroupWise 8. Jabbim.cz má nový ICQ transport. Fedora 10. Ulteo Open Virtual Desktop.


 

Drupal - zajímavé doplňkové moduly

drupal.png

V posledním díle našeho krátkého seriálu bych vám rád představil některé zajímavé doplňkové moduly, se kterými pracuji nebo jsem alespoň pracoval. Berte to spíše jak nástin možností. Existuje jich nepřeberná spousta. Už víte, jak je nainstalovat a kde hledat jejich nastavení, zde se tedy zaměříme na jednotlivé příklady.


 

Průvodce Linuxem 4 - Software v operačním systému Linux

frozen_bubble.png

Určitě mnoho z vás zajímá především to, jaký software můžete v Linuxu používat, jeho kvalita a množství. Jistě vás potěší, že drtivá většina softwaru je pro Linux zdarma. Určitě další potěšující zprávou je, že i na live CD je už připravený základní software. Hned po instalaci na vás čeká připravený a nainstalovaný software od každé skupiny (Grafika, Internet, Kancelář, Hry, Multimédia a další). Množství softwaru je opravdu rozsáhlé a kvalita? O té si uděláte obrázek sami, čtěte dále.


 

Naučte se Ruby 6 - Řízení běhu programu, podmínky a cykly

ruby.jpg

Dnes to bude náročné, budeme vytvářet programy, které se budou sami rozhodovat. Naštěstí pro nás, toto rozmýšlení nebude tak složité jako v běžném životě. Také se podíváme na cykly, které nám umožní opakovat určité částí programu, aniž bychom je museli psát znovu. Takže pusťme se do toho.


 

Recenze: Lenovo Thinkpad T61 s Linuxem

Na začátku tohoto roku nabídlo Lenovo svým zákazníkům notebooky s Linuxem. V tomto článku se s vámi chceme podělit o zkušenosti s nákupem notebooku v zahraničí a o zkušenosti s jeho provozem v kombinaci s původním systémem a jinou linuxovou distribucí.


 

Průvodce Linuxem 3 - Je můj hardware OK pro Linux?

frozen_bubble.png

I když na instalačním CD pro vaše zařízení ovladač pro Linux nebude (řečeno s největší pravděpodobností), nebo ho nenajdete ani na webových stránkách výrobce, nemusí to znamenat, že v Linuxu nebude fungovat. Je pravděpodobné, že fungovat bude. Obecně lze říci, že problémový hardware bývá ten, který je velice specializovaný či nejnovější (v tomto případě je pravděpodobné, že během několika měsíců bude i v Linuxu fungovat - než se ovladače dostanou do jádra Linuxu).


 

Naučte se Ruby 5 - Další metody formátování textu, matematika

ruby.jpg

V minulém díle jsme se setkali s několika metodami určenými k převodu textu na číslo, čísla na text a také k úpravě vstupu uživatele. V dnešní části se podíváme na některé vcelku zábavné možnosti formátování textu a také si rozšíříme své znalosti matematiky v Ruby.


 

Dva týdny s Linuxem - Flash Player pro 64 bitů, další ministerstvo na Linuxu

dvatydny.gif

Německé ministerstvo zahraničí volí Linux. Novell nabízí migrační program pro zákazníky Red Hatu. Vítězství v boji proti softwarovým patentům. Red Hatu se povedla živá migrace z Intelu na AMD. Vyšel 64bitový Flash Player, zatím jen pro Linux. X³: Reunion konečně také pro Linux. Ultimate Edition 2.0. Canonical pracuje na portu Ubuntu pro ARMv7.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz