přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

K dispozi je také archiv článků dělený podle let a měsíců.

Pro KDE

 

Pro GNOME

 

Programování

Linux je díky otevřeným standardům a otevřené licenční politice ideálním prostorem pro výuku programování a také pro profesionální vývoj aplikací. Nejsme server zamřěený na tuto problematiku, ale přesto máme množství článků určených spíše pro domácí či školní podmínky. Učte se s námi programovat.


 

Webové technologie

Internet a počítačové sítě obecně, ať už drátové, nebo bezdrátové, se staly nedílnou součástí práce s počítačem. Každý druhý program síťovou konektivitu vyžaduje nebo jí aspoň využívá. My o nich píšeme.


 

Pro správce

 

Linux ve škole

 

Používají Linux

 

Textové editory

Seriál mapující existující textové editory pro lehce pokročilé uživatele, kteří potřebují upravovat texty nebo třeba webové stránky.


 

Redakční systém Joomla - správce nabídky

joomla.png

Když už máte vytvořeny nějaké články, začnete se poohlížet po tom, jak vytvořit nějakou nabídku, do které přidáte odkaz na články. Joomla k tomu nabízí poměrně komfortního pomocníka – správce nabídky.


 

Vytvořte si účes: Domácí vizážista nejenom pro tučňáka

uces.jpg

Kdysi před lety jsem na počítači proháněl program, který byl velmi tvůrčí a měl efektní výsledky. Předhodila se mu fotka, vybral se účes a nová vizáž byla hotová. Postupně jsem na program zapomněl. Při hledání úplně jiných programů pro Linux jsem však objevil jKiwi.


 

Anonym.OS: koncentrát anonymity z rodiny OpenBSD

openBSD.png

Čitateľovi priblížime niečo o rozdieloch BSD a Linuxu vrátane pohľadu, ako slová môžu niekedy zavádzať. Predstavíme pritom jedinečný live CD systém Anonym.OS zameraný na bezpečnosť a anonymitu, ktorý sa určite ukáže užitočný novinárom či ľuďom, ktorí pracujú v (trochu) rizikovom prostredí.


 

Redakční systém WordPress - práce s pluginy

wordpress.jpg

Pluginy neboli česky zásuvné moduly jsou rozšíření do WordPressu, která přidávají téměř jakoukoliv funkčnost, již nenajdete v základní instalaci, ale kterou byste rádi na svých stránkách měli. V dnešním díle se s těmito rozšířeními naučíte pracovat. Vyhledávat je na webu, instalovat je a spravovat.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz