přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Testujeme výkon edge zařízení pro umělou inteligenci

Intel_Movidus100.jpg

O umělé inteligenci (AI) a deep learningu dnes slyšíme doslova na každém kroku, prý je všude kolem nás a můžeme je rovnou kdekoliv použít! Opravdu kdekoliv?


 

SUSE představuje SUSE Enterprise Storage 6

sle.png

Na konferenci Cephalocon 2019 v Barceloně představila společnost SUSE nejnovější verzi svého řešení pro ukládání dat, SUSE Enterprise Storage 6.


 

Seznamte se s Moodle: Díl 4 - Co jste o Moodle (pravděpodobně) nevěděli

moodle100.png

Dnešní pokračování seriálu o Moodle budeme věnovat některým speciálním vlastnostem a méně známým možnostem nejrozšířenějšího open-source systému pro e-learning. Moodle se totiž neustále rozvíjí a některé změny a vylepšení nejsou příliš známé.


 

Krita 4.2 prichádza s vylepšeniami výkonu

krita_perex.png

Grafický editor Krita vo verzii 4.2 prináša svojim užívateľom niekoľko noviniek, zmien užívateľského rozhrania a najmä zlepšenie výkonu.


 

Den otevřeného kódu Webnode

pivo.png

Společnost Webnode letos opět připravila pro vývojáře a studenty unikátní příležitost nahlédnout do svého kódu. V rámci Dne otevřeného kódu, který se koná 13. června 2019 v Brně, mohou účastníci nahlédnout do procesu tvorby nástroje na tvorbu webových stránek Webnode. Návštěvníky čeká netradiční odpoledne a večer v zajetí kódu, hlavolamů a dobrého jídla a piva.


 

Je tu nová verze openSUSE Leap 15.1

suse.png

Po ročním úsilí komunity openSUSE vychází nová verze distribuce označená jako Leap 15.1. Ta hlavně přináší několik vylepšení YaSTu a dále backportuje podporu moderního hardwaru. 


 

Distribúcia Antergos končí svoj vývoj

antergos_logo.png

Distribúcia Antergos, ktorá je založená na Arch Linuxe s cieľom urobiť Arch užívateľsky prívetivejším, po 7 rokoch ukončuje svoj vývoj.


 

NomadBSD 1.2 – prenosný BSD systém

nomadbsd_perex.jpg

Nedávno vydaný NomadBSD 1.2 by vás mohol osloviť, ak hľadáte operačný systém, ktorý môžete nosiť so sebou na cestách.


 

Návod, jak proniknout do světa osmibitových mikrokontrolerů a počítačů

CZNIC_kniha_Porty_bajty_osmibity100.png

Knižní řada Edice CZ.NIC se rozšířila o druhou publikaci Martina Malého, která nese název Porty, bajty, osmibity. Nadšenci do vlastního hardwaru a softwaru se mohou na příkladu tří podrobně popsaných konstrukcí naučit základní principy fungování osmibitových počítačů, jejich praktické navržení a konečné zapojení.


 

Nahláste to firewallu…

opensnitch.png

Nebýva zvykom, aby Linuxové programy boli portované z inej platformy. Ak navyše zvážime bezpečnosť samotného systému, mohlo by sa zdať, že používať na linuxe „OpenSnitch“ – interaktívny, či aplikačný firewall – je zbytočné. Naozaj je to tak? Pozrime sa, čo nám OpenSnitch ponúka.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz