přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

SAPELI – dveře a zárubně s Linuxem

sapeli.gif

Jihlavská společnost SAPELI, a. s., používá open-source software k plné spokojenosti již řadu let. Původní doporučené nasazení Linuxu jako „náhrady“ za nepříliš spolehlivý Windows cluster se postupem času rozšířilo na většinu serverů. Později bylo nasazeno množství dalších open-source aplikací.


 

Deník aktivit vám pomáhá zaznamenávat vaši činnost

activity_journal.png

Čím jsme starší, tím častěji se nám stává, že zapomínáme na mnoho důležitých věcí, ať už jsou to oslavy narozenin, jít něco někam zaplatit, či udělat nějakou práci. A s postupem času to bude nejspíš horší a horší. A tak není divu, že nejrůznější pomůcky, které nám mohou připomenout to či ono, se pro nás pomalu, ale jistě stávají nutnou výbavou pro každý den.


 

Správa linuxového serveru: Webová rozhraní k poště (Squirrelmail a Roundcube)

debain_notext.png

Tento díl je věnován možnostem a konfiguraci webových rozhraní pro přístup k poštovní schránce, konkrétně pak Squirrelmailu a Roundcube.


 

Peklo zamrzlo, Microsoft nabízí Linux

dvatydny.gif

Dva týdny s Linuxem: Peklo zamrzlo, Microsoft nabízí Linux. Humble Indie Bundle V. Španělské Baskicko tíhne ke svobodnému softwaru. Americké bezpilotní letouny bude navádět Linux. Fedora 17 Beefy Miracle. Mozilla Firefox a Thunderbird 13.


 

Osem vývojárskych rozšírení pre Google Chrome/Chromium

chrome_new.png

V tomto článku predstavíme osem rozšírení pre prehliadač Google Chrome respektíve Chromium, ktoré vám pomôžu s vývojom webových stránok, aplikácií a ich dizajnu.


 

SUSE – příběh chameleona

suse.png

V září 2012 uplyne 20 let od okamžiku, kdy čtveřice mladých vývojářů v německém Norimberku založila společnost S.u.S.E. Dnešní SUSE patří mezi nejvýznamnější hráče na trhu podnikového Linuxu se zákazníky po celém světě, stejně tak jako mezi aktivní přispěvatele do mnoha otevřených projektů.


 

Matematický software v Linuxu: QtiPlot, gnuplot, Paraview, OpenFOAM a TeX

math.png

V druhém díle článku o matematickém softwaru budou představeny matematický tabulkový procesor QtiPlot, vykreslovač grafů gnuplot, tvořič animací dynamických situací Paraview, CFD aplikace OpenFOAM a vědecko-typografický program TeX.


 

Reportáž z konference FOSS4G-CEE & Geoinformatics 2012

foss4gcee.png

Ve dnech 21. až 23. 5. se v prostorách pražského ČVUT konala konference FOSS4G-CEE & Geoinformatics 2012 zaměřená na svobodný software v oblasti geografie, cílená na střední a východní Evropu.


 

Analýza Věcného záměru zákona o kybernetické bezpečnosti

linux_secure.png

Ve středu 30. 5. vláda schválila Věcný záměr zákona o kybernetické bezpečnosti. Chystaný právní akt dopadne především na provozovatele kritické informační infrastruktury, kterou často pohání právě Linux. Článek přináší krátké shrnutí Záměru.


 

Evropa se přiklání k open-source softwaru, firmy i školy používají OpenOffice.org i LibreOffice, výběr článků z OpenOffice.cz za duben a květen

obecna.png

Milník na cestě Mnichova k OSS. Na střední škole v Plzni používají OpenOffice.org. LibreOffice on­line bude skutečným konkurentem Microsoft Office 365. Dialogová okna – vytvoření okna a textová pole. Jak vytvořit kvalitní textový dokument, za který se nebudete stydět. OpenOffice. org 3. 4 vychází pod názvem Apache OpenOffice. V polské Varšavě se poprvé konal Open Source Day 2012. Zkušenosti s nasazením LibreOffice ve společnosti INTAX. Doplňky pro LibreOffice: kopírování stylů, varující tabulky, uložení ve více formátech. Jak vytvořit seznam použité literatury.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz