přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Formulae: Tabulky do kapsy

Formulae: Tabulky do kapsy

formulae.png

Elektronické hračky se pomalu, ale jistě derou i do oblasti vzdělávání a nahrazují tak jiné, dosud používané podoby vzdělávacích pomůcek. Formulae je aplikace pro Android a představuje jakousi stručnou verzi tabulek.


Jen to nejdůležitější

Po prvním spuštění jste přivítáni strohým tutoriálem, který osvětlí orientaci v prostředí. Rozhraní je jednoduché, účelné a prakticky není možnost se v něm ztratit. Oproti papírové formě lze jednoznačně brát jako přínos jednoduché vyhledávání v databázi, možnost označovat oblíbené vzorce hvězdičkou nebo přímo z aplikace danou problematiku vyhledat na Wikipedii.

Úvodní tutoriál Úvodní tutoriál

O aplikaci Formulae se v žádném případě nedá říct, že by v plném rozsahu nahradila tabulky, spíše se jedná o rapidně zredukovaný mix toho nejdůležitějšího z několika vědních oblastí. Do výčtu by se dala zařadit matematika, fyzika, chemie a důležité konstanty.

Výběr kategorie z rozevíracího seznamu Výběr kategorie z rozevíracího seznamu

V databázi najdete většinu důležitých vzorců v čele s derivacemi a integrály spolu s jejich tabulkovými předpisy. U většiny vzorců jsou popsány proměnné, případně nějaká doplňující informace. Právě prohlížený vzorec lze zkopírovat do schránky v podobě zdrojového kódu pro LaTeX, takže s ním lze dále pracovat.

Tabulkové derivace Tabulkové derivace

Formulae Pro

Vývojář nabízí na Google Play dvě verze, jednu zdarma a jednu za malý poplatek 32 Kč. „Pro“ verze má navíc tabletové, vícepanelové rozhraní, možnost přidávat na plochu widgety nebo odkazy na konkrétní vzorce a možnost vkládat vzorce vlastní. V případě, že se vám aplikace zalíbila a vlastníte i tablet, není nad čím váhat, používání tabletového rozhraní je opravdu komfortní.

Tabletové rozhraní Tabletové rozhraní

V nouzi postačí

V databázi není vše, na cestách ale rozhodně vystačí. Aplikace je přehledná, svižná a líbivá, obzvláště pak na tabletu. Prostor pro zlepšení vidím nejen v rozšiřování databáze. V případě použití konstant ve vzorcích (a aplikace tyto konstanty zná) není uveden odkaz, proto je nutné konstanty ručně dohledávat, dalo by se zapracovat na interaktivitě. Některé uživatele může také odradit anglický jazyk, u vzorců samotných na tom však nezáleží.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Petr Němec

Petr Němec

Petr Němec vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Rožnově pod Radhoštěm a nyní studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME

| blogPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...