přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Formulae: Tabulky do kapsy

Sophos - promo akce na zabezpečení koncových bodů

Formulae: Tabulky do kapsy

formulae.png

Elektronické hračky se pomalu, ale jistě derou i do oblasti vzdělávání a nahrazují tak jiné, dosud používané podoby vzdělávacích pomůcek. Formulae je aplikace pro Android a představuje jakousi stručnou verzi tabulek.


Jen to nejdůležitější

Po prvním spuštění jste přivítáni strohým tutoriálem, který osvětlí orientaci v prostředí. Rozhraní je jednoduché, účelné a prakticky není možnost se v něm ztratit. Oproti papírové formě lze jednoznačně brát jako přínos jednoduché vyhledávání v databázi, možnost označovat oblíbené vzorce hvězdičkou nebo přímo z aplikace danou problematiku vyhledat na Wikipedii.

Úvodní tutoriál Úvodní tutoriál

O aplikaci Formulae se v žádném případě nedá říct, že by v plném rozsahu nahradila tabulky, spíše se jedná o rapidně zredukovaný mix toho nejdůležitějšího z několika vědních oblastí. Do výčtu by se dala zařadit matematika, fyzika, chemie a důležité konstanty.

Výběr kategorie z rozevíracího seznamu Výběr kategorie z rozevíracího seznamu

V databázi najdete většinu důležitých vzorců v čele s derivacemi a integrály spolu s jejich tabulkovými předpisy. U většiny vzorců jsou popsány proměnné, případně nějaká doplňující informace. Právě prohlížený vzorec lze zkopírovat do schránky v podobě zdrojového kódu pro LaTeX, takže s ním lze dále pracovat.

Tabulkové derivace Tabulkové derivace

Formulae Pro

Vývojář nabízí na Google Play dvě verze, jednu zdarma a jednu za malý poplatek 32 Kč. „Pro“ verze má navíc tabletové, vícepanelové rozhraní, možnost přidávat na plochu widgety nebo odkazy na konkrétní vzorce a možnost vkládat vzorce vlastní. V případě, že se vám aplikace zalíbila a vlastníte i tablet, není nad čím váhat, používání tabletového rozhraní je opravdu komfortní.

Tabletové rozhraní Tabletové rozhraní

V nouzi postačí

V databázi není vše, na cestách ale rozhodně vystačí. Aplikace je přehledná, svižná a líbivá, obzvláště pak na tabletu. Prostor pro zlepšení vidím nejen v rozšiřování databáze. V případě použití konstant ve vzorcích (a aplikace tyto konstanty zná) není uveden odkaz, proto je nutné konstanty ručně dohledávat, dalo by se zapracovat na interaktivitě. Některé uživatele může také odradit anglický jazyk, u vzorců samotných na tom však nezáleží.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Petr Němec

Petr Němec

Petr Němec vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Rožnově pod Radhoštěm a nyní studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME

| blogPublic Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...


Sophos - promo akce na zabezpečení koncových bodů

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »