přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Icy Time: Stopky pro Android

Icy Time: Stopky pro Android

ice_time.png

Aplikace pro stopky a odpočet nejsou součástí čistého sestavení Androidu, a pakliže sám výrobce tyto aplikace nepřibalil, nezbývá než nainstalovat aplikaci třetí strany, konkrétně tedy z Google Play. Icy Time zastupuje právě tyto dvě funkce, obstojí v poměrně hustém konkurenčním prostředí?


V jednoduchosti je síla

Aplikace Icy Time umí opravdu jen to, co se od ní očekává, tedy měřit čas a odpočítávat nastavenou dobu. Malým bonusem je pak možnost stopovat kola, chcete-li mezičasy a naměřené výsledky sdílet. Sdílení se bude hodit tehdy, pakliže je potřeba naměřená data dále zpracovávat, opisování v případě většího počtu mezičasů by bylo přinejmenším zdlouhavé. Sdílená položka se ukládá v jednoduchém a transparentním prostém textu, není proto třeba žádný zvláštní software pro následnou práci.

Stopky na jedno klepnutí Stopky na jedno klepnutí

Funkce časovače přímo vyzývá k využití upozornění v liště, aplikace se sice při používání „uhnízdí“ v liště a je schopna na sebe po ukončení odpočtu upozornit, v průběhu je ale bohužel naprosto pasivní. Nezobrazuje se uplynutý/zbývající čas, ani není možné přímo v notifikaci průběh nijak ovlivňovat. Mimo oznámení v liště lze nastavit také libovolné zvukové upozornění.

Upozornění Upozornění

Holo Theme

Google společně s verzí Androidu 4.0 představil nové výchozí téma jménem Holo, respektive jeho dvě barevné varianty. Icy Time se až na drobné výjimky drží těchto témat a nabízí prostřednictvím nastavení hned obě tyto varianty. Celá aplikace tak působí čistě a elegantně.

Světlá varianta Světlá varianta

Stopky vždy v kapse

Aplikace toho nenabízí hodně, přesto si své uživatele najde. Měření času a nastavení odpočtu je jednoduché a intuitivní, není zde tak místo pro uživatelovo tápání. Malou výtku si zaslouží pasivní upozornění, lze to tedy považovat za prostor pro vylepšení v dalších verzích. Oproti ostatním aplikacím podobného typu se dá považovat za výhodu použití tématu Holo a lákavá cena, aplikace je totiž zdarma a bez reklam dostupná na Google Play.

Nahoru

Příspěvky

Icy Time: Stopky pro Android
peter 26. 10. 2012, 10:53:43
Odpovědět  Odkaz 
aplikacia s aktivnym upozornenim, zobrazujucim sa v stavovej liste: http://goo.gl/KrcXB

ostatne funkcie su totozne. osobne ju pouzivam uz dlho a nemenil by som.

Nemam pocit ze by Holo tema bola zas taka vyhoda (ale to zalezi na osobnej preferencii).

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Petr Němec

Petr Němec

Petr Němec vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Rožnově pod Radhoštěm a nyní studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME

| blog