přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Regularly: Chytrý úkolníček pro Android

Regularly: Chytrý úkolníček pro Android

regularly.png

Většina dostupných aplikací, ať už postavená na principu kalendáře, nebo jen zápisníku, má fixní dobu pro upozornění. Stává se, že není možné daný úkol v nastavené době z různých důvodů provést. Uživatel úkol v lepším případě manuálně přesune, v horším jednoduše doufá, že si na něj vzpomene později. Regularly pracuje jinak, přirozeněji, každý úkol má svůj interval pro splnění.


Už na nic nezapomenete

Regularly se hodí na úkoly prováděné v intervalech, typickými představiteli může být zalévání kytek, sekání trávníku nebo výměna oleje v autě. Zpravidla není nutné zalít kytky v pátek v 17:00, ale jednoduše jednou za týden. Pro inspiraci je možné se přes menu dostat k předdefinovanému seznamu.

Možná podoba seznamu opakujících se úkolů Možná podoba seznamu opakujících se úkolů

Variabilita

V nastavení lze krom jiného zvolit globální hodnoty pro nové úkoly (čas upozornění, opakování). Globální hodnoty lze u každého úkolu zvlášť přepsat vlastními, při jednoduchosti a rychlosti zadání nového úkolu je tak zachována i maximální variabilita.

Nastavení připomenutí Nastavení připomenutí

Přehlednost na prvním místě

Díky možnosti třídit úkoly pomocí štítků se ani při velkém počtu položek v seznamu neztratíte. Štítky lze v samostatné sekci jednoduše organizovat, přejmenovávat, vytvářet a mazat. Celá aplikace dbá na jednoduchost, pokročilé funkce jsou přesto dostupné, avšak umně schované.

Organizace štítků Organizace štítků

Chytré algoritmy

Vykonané povinnosti je vhodné v aplikaci zaznamenávat, Regularly je vybaven totiž jakýmsi inteligentním algoritmem schopným na základě logů vyhodnotit a upravit upozornění. Není možné přiřazovat priority, to dělá aplikace sama. Posekání trávníku, které má týdenní interval a má čtyři dny zpoždění, je přiřazena vyšší priorita (umístění výše v seznamu) než roční preventivní prohlídce u lékaře, která má zpoždění třeba dva týdny.

Aplikaci nechybí ani widget Aplikaci nechybí ani widget

Schopný pomocník v líbivém kabátku

Klady aplikace snad ani není třeba opakovat, je tu však ještě něco navíc, Regularly je na Google Play dostupný zdarma, a to zcela bez reklam. Malou překážkou by pro některé mohl být chybějící český překlad. V nabídce je položka Translate (přeložit), proto bych se nedivil, kdyby byla tato překážka spolu s rozšířením aplikace brzy odstraněna.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Petr Němec

Petr Němec

Petr Němec vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Rožnově pod Radhoštěm a nyní studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME

| blog