přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Regularly: Chytrý úkolníček pro Android

Regularly: Chytrý úkolníček pro Android

regularly.png

Většina dostupných aplikací, ať už postavená na principu kalendáře, nebo jen zápisníku, má fixní dobu pro upozornění. Stává se, že není možné daný úkol v nastavené době z různých důvodů provést. Uživatel úkol v lepším případě manuálně přesune, v horším jednoduše doufá, že si na něj vzpomene později. Regularly pracuje jinak, přirozeněji, každý úkol má svůj interval pro splnění.


Už na nic nezapomenete

Regularly se hodí na úkoly prováděné v intervalech, typickými představiteli může být zalévání kytek, sekání trávníku nebo výměna oleje v autě. Zpravidla není nutné zalít kytky v pátek v 17:00, ale jednoduše jednou za týden. Pro inspiraci je možné se přes menu dostat k předdefinovanému seznamu.

Možná podoba seznamu opakujících se úkolů Možná podoba seznamu opakujících se úkolů

Variabilita

V nastavení lze krom jiného zvolit globální hodnoty pro nové úkoly (čas upozornění, opakování). Globální hodnoty lze u každého úkolu zvlášť přepsat vlastními, při jednoduchosti a rychlosti zadání nového úkolu je tak zachována i maximální variabilita.

Nastavení připomenutí Nastavení připomenutí

Přehlednost na prvním místě

Díky možnosti třídit úkoly pomocí štítků se ani při velkém počtu položek v seznamu neztratíte. Štítky lze v samostatné sekci jednoduše organizovat, přejmenovávat, vytvářet a mazat. Celá aplikace dbá na jednoduchost, pokročilé funkce jsou přesto dostupné, avšak umně schované.

Organizace štítků Organizace štítků

Chytré algoritmy

Vykonané povinnosti je vhodné v aplikaci zaznamenávat, Regularly je vybaven totiž jakýmsi inteligentním algoritmem schopným na základě logů vyhodnotit a upravit upozornění. Není možné přiřazovat priority, to dělá aplikace sama. Posekání trávníku, které má týdenní interval a má čtyři dny zpoždění, je přiřazena vyšší priorita (umístění výše v seznamu) než roční preventivní prohlídce u lékaře, která má zpoždění třeba dva týdny.

Aplikaci nechybí ani widget Aplikaci nechybí ani widget

Schopný pomocník v líbivém kabátku

Klady aplikace snad ani není třeba opakovat, je tu však ještě něco navíc, Regularly je na Google Play dostupný zdarma, a to zcela bez reklam. Malou překážkou by pro některé mohl být chybějící český překlad. V nabídce je položka Translate (přeložit), proto bych se nedivil, kdyby byla tato překážka spolu s rozšířením aplikace brzy odstraněna.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Petr Němec

Petr Němec

Petr Němec vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Rožnově pod Radhoštěm a nyní studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME

| blog


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »