přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, NoNonsense Notes: Open-source úkoly pro Android

NoNonsense Notes: Open-source úkoly pro Android

nononsense_notes.png

Google stále nepředstavil žádnou aplikaci pro svou službu Úkoly, a tak není divu, že se s aplikacemi tohoto typu od třetích stran roztrhl pytel. NoNonsense Notes může přilákat nejen skvělou funkčností a vytříbeným vzhledem, ale také svobodnou licencí, se kterou je vydán.


Online i offline

Přestože byly v úvodu zmíněny Google Úkoly, není nutné s touto službou nic synchronizovat a mít tak seznam absolutně pod kontrolou. V případě, že chcete využít výhod této služby a mít seznamy na každém zařízení i internetu, není potřeba se o nic starat, ve výchozím stavu se aplikace s Google účtem sama dohodne.

Po prvním spuštění už na uživatele čeká krátký tutoriál ve formě položky v seznamu, kde se lze dozvědět základní informace a doporučení. Tutoriál je v anglickém jazyce, na tom by nebylo nic podivného, pokud by většina aplikace nebyla počeštěná, najdou se bohužel i další prvky, které se nedočkaly překladu. V tomto ohledu tak panuje v aplikaci trochu překladatelská anarchie, není to ovšem nic nepřekonatelného.

Úvodní tutoriál Úvodní tutoriál

Možné operace

Kromě vytváření samotných poznámek, které mají název, datum ukončení a text, lze vytvářet a editovat i seznamy. Chybí možnost měnit pořadí poznámek v seznamu, na výběr je jen několik předdefinovaných možností. Poznámky lze chránit heslem, zde ovšem pozor při synchronizaci, heslo je nešifrované, API služby to neumožňuje. Nadpisy i texty lze vyhledávat. V nastavení jsou položky pro změnu velikosti a typu písma nebo změnu vzhledu. Nechybí ani tlačítko pro sdílení napříč podporovanými službami.

Nastavení vzhledu poznámek Nastavení vzhledu poznámek

Prostředí aplikace je jednoduché a přehledné, mezi seznamy lze přepínat pomocí rozevíracího seznamu v záhlaví, nebo jednoduchým tažením do stran. Zaměření aplikace přímo vybízí k použití widgetu, ten samozřejmě nechybí. Po vložení widgetu na plochu se otevře dodatečná konfigurace, kde lze nastavit zobrazený seznam a vzhled.

Widget Widget

Drobnosti lze přehlédnout

Zamrzí nepřeložená část aplikace a nemožnost organizovat položky, jinak se totiž jedná o mocný nástroj pro poznámky schopný konkurovat i těm placeným. Nespornou výhodou je dostupné tabletové rozhraní a použitá licence Apache verze 2. Na Google Play je dostupná verze zdarma i placená, druhá zmiňovaná slouží pouze k vyjádření podpory.

Nahoru

Příspěvky

NoNonsense Notes: Open-source úkoly pro Android
Karlitos 22. 11. 2012, 15:49:37
Odpovědět  Odkaz 
A moznost synchronizace s CalDAV VTODO ? Marne hledam aplikaci ktera by tohle umela, zadna neumi. Kvuli owncloudu

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Petr Němec

Petr Němec

Petr Němec vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Rožnově pod Radhoštěm a nyní studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME

| blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS