přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, NoNonsense Notes: Open-source úkoly pro Android

NoNonsense Notes: Open-source úkoly pro Android

nononsense_notes.png

Google stále nepředstavil žádnou aplikaci pro svou službu Úkoly, a tak není divu, že se s aplikacemi tohoto typu od třetích stran roztrhl pytel. NoNonsense Notes může přilákat nejen skvělou funkčností a vytříbeným vzhledem, ale také svobodnou licencí, se kterou je vydán.


Online i offline

Přestože byly v úvodu zmíněny Google Úkoly, není nutné s touto službou nic synchronizovat a mít tak seznam absolutně pod kontrolou. V případě, že chcete využít výhod této služby a mít seznamy na každém zařízení i internetu, není potřeba se o nic starat, ve výchozím stavu se aplikace s Google účtem sama dohodne.

Po prvním spuštění už na uživatele čeká krátký tutoriál ve formě položky v seznamu, kde se lze dozvědět základní informace a doporučení. Tutoriál je v anglickém jazyce, na tom by nebylo nic podivného, pokud by většina aplikace nebyla počeštěná, najdou se bohužel i další prvky, které se nedočkaly překladu. V tomto ohledu tak panuje v aplikaci trochu překladatelská anarchie, není to ovšem nic nepřekonatelného.

Úvodní tutoriál Úvodní tutoriál

Možné operace

Kromě vytváření samotných poznámek, které mají název, datum ukončení a text, lze vytvářet a editovat i seznamy. Chybí možnost měnit pořadí poznámek v seznamu, na výběr je jen několik předdefinovaných možností. Poznámky lze chránit heslem, zde ovšem pozor při synchronizaci, heslo je nešifrované, API služby to neumožňuje. Nadpisy i texty lze vyhledávat. V nastavení jsou položky pro změnu velikosti a typu písma nebo změnu vzhledu. Nechybí ani tlačítko pro sdílení napříč podporovanými službami.

Nastavení vzhledu poznámek Nastavení vzhledu poznámek

Prostředí aplikace je jednoduché a přehledné, mezi seznamy lze přepínat pomocí rozevíracího seznamu v záhlaví, nebo jednoduchým tažením do stran. Zaměření aplikace přímo vybízí k použití widgetu, ten samozřejmě nechybí. Po vložení widgetu na plochu se otevře dodatečná konfigurace, kde lze nastavit zobrazený seznam a vzhled.

Widget Widget

Drobnosti lze přehlédnout

Zamrzí nepřeložená část aplikace a nemožnost organizovat položky, jinak se totiž jedná o mocný nástroj pro poznámky schopný konkurovat i těm placeným. Nespornou výhodou je dostupné tabletové rozhraní a použitá licence Apache verze 2. Na Google Play je dostupná verze zdarma i placená, druhá zmiňovaná slouží pouze k vyjádření podpory.

Nahoru

Příspěvky

NoNonsense Notes: Open-source úkoly pro Android
Karlitos 22. 11. 2012, 15:49:37
Odpovědět  Odkaz 
A moznost synchronizace s CalDAV VTODO ? Marne hledam aplikaci ktera by tohle umela, zadna neumi. Kvuli owncloudu

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Petr Němec

Petr Němec

Petr Němec vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Rožnově pod Radhoštěm a nyní studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME

| blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »