přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, NoNonsense Notes: Open-source úkoly pro Android

NoNonsense Notes: Open-source úkoly pro Android

nononsense_notes.png

Google stále nepředstavil žádnou aplikaci pro svou službu Úkoly, a tak není divu, že se s aplikacemi tohoto typu od třetích stran roztrhl pytel. NoNonsense Notes může přilákat nejen skvělou funkčností a vytříbeným vzhledem, ale také svobodnou licencí, se kterou je vydán.


Online i offline

Přestože byly v úvodu zmíněny Google Úkoly, není nutné s touto službou nic synchronizovat a mít tak seznam absolutně pod kontrolou. V případě, že chcete využít výhod této služby a mít seznamy na každém zařízení i internetu, není potřeba se o nic starat, ve výchozím stavu se aplikace s Google účtem sama dohodne.

Po prvním spuštění už na uživatele čeká krátký tutoriál ve formě položky v seznamu, kde se lze dozvědět základní informace a doporučení. Tutoriál je v anglickém jazyce, na tom by nebylo nic podivného, pokud by většina aplikace nebyla počeštěná, najdou se bohužel i další prvky, které se nedočkaly překladu. V tomto ohledu tak panuje v aplikaci trochu překladatelská anarchie, není to ovšem nic nepřekonatelného.

Úvodní tutoriál Úvodní tutoriál

Možné operace

Kromě vytváření samotných poznámek, které mají název, datum ukončení a text, lze vytvářet a editovat i seznamy. Chybí možnost měnit pořadí poznámek v seznamu, na výběr je jen několik předdefinovaných možností. Poznámky lze chránit heslem, zde ovšem pozor při synchronizaci, heslo je nešifrované, API služby to neumožňuje. Nadpisy i texty lze vyhledávat. V nastavení jsou položky pro změnu velikosti a typu písma nebo změnu vzhledu. Nechybí ani tlačítko pro sdílení napříč podporovanými službami.

Nastavení vzhledu poznámek Nastavení vzhledu poznámek

Prostředí aplikace je jednoduché a přehledné, mezi seznamy lze přepínat pomocí rozevíracího seznamu v záhlaví, nebo jednoduchým tažením do stran. Zaměření aplikace přímo vybízí k použití widgetu, ten samozřejmě nechybí. Po vložení widgetu na plochu se otevře dodatečná konfigurace, kde lze nastavit zobrazený seznam a vzhled.

Widget Widget

Drobnosti lze přehlédnout

Zamrzí nepřeložená část aplikace a nemožnost organizovat položky, jinak se totiž jedná o mocný nástroj pro poznámky schopný konkurovat i těm placeným. Nespornou výhodou je dostupné tabletové rozhraní a použitá licence Apache verze 2. Na Google Play je dostupná verze zdarma i placená, druhá zmiňovaná slouží pouze k vyjádření podpory.

Nahoru

Příspěvky

NoNonsense Notes: Open-source úkoly pro Android
Karlitos 22. 11. 2012, 15:49:37
Odpovědět  Odkaz 
A moznost synchronizace s CalDAV VTODO ? Marne hledam aplikaci ktera by tohle umela, zadna neumi. Kvuli owncloudu

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Petr Němec

Petr Němec

Petr Němec vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Rožnově pod Radhoštěm a nyní studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME

| blog