přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Šťastný statek s Edubuntu

edubuntu.png

Luděk Šťastný provozuje linuxovou počítačovou učebnu na Šťastném statku v obci Provodín u České Lípy. Jaké možnosti mu konkrétně distribuce Edubuntu nabízí?


 

Základní hry v GNOME a KDE

strelec.png

Jaké deskové hry se nacházejí ve standardních balících GNOME Games a KDE Games? Tak na to se podíváme v posledním dílu seriálu o deskových hrách v Linuxu.


 

Deset nástrojů pro vývoj aplikací pro GNOME

vyvoj_gnome.png

Seznamte se s deseti nástroji vhodnými k vývoji v (respektive pro) GNOME. Tři z nich se uplatní při vlastní tvorbě, čtyři další slouží k následnému ladění a profilování, jedním nástrojem je verzovací systém a jeho klient a nakonec upozorňuji na pomůcku pro překlad uživatelského rozhraní.


 

Pět programů, které použijete jako pokročilejší záznamník

zaznam_zvuku.png

Článek představí pět různých linuxových programů pro záznam a jednoduchou editaci zvuku: Audacity, ReZound, Marlin, Sweep a soniK.


 

Domovská stránka iGoogle

google.png

iGoogle je služba, ktorá vám umožní vytvoriť si domovskú stránku podľa vlastných predstav a pridať si do nej rôzne doplnky – gadgety. Po pridaní vlastných gadgetov bude stránka pozostávať z dvoch častí – v hornej bude vyhľadávacie pole Google a v dolnej všetko, čo vás zaujíma.


 

Správa linuxového serveru: Hlídání pomocí Monitu (pokračování)

debain_notext.png

Minulý díl představil nástroj Monit a jeho základní konfiguraci, tento díl půjde o kus dále a ukáže vám některé další příklady konfigurace Monitu, včetně monitorování služeb běžících na jiných počítačích. Chybět nebude ani představení webového a konzolového rozhraní Monitu.


 

Go v Linuxu

go.png

V druhém monotematickém dílu seriálu o deskových hrách se budu věnovat hře go, která je též známá pod jmény Weichi, Igo nebo Baduk.


 

Recenze knihy Umění programování v Unixu

umeni_prgani_unix.jpg

Knihy pro programátory typicky obsahují vysvětlení syntaxe jazyka, použití knihoven a překladačů a na každé stránce mnoho řádků kódu. Tahle kniha o programování od Erica Stevena Raymonda je zcela jiná. Neobsahuje snad jediný řádek kódu, nevysvětluje žádnou knihovnu. Jak to tedy může být kniha o programování, říkáte si?


 

Point of View 10’’ Tablet s Androidem

pov10tablet.jpg

Když přítelkyně poprvé spatřila můj nový tablet, v očích jsem četl nedůvěru. Další krám do baráku. Místo standardní obhajoby jsem jí ho ukázal. Můžeš s tím na net, ideální do postele. A jsou tam další aplikace a hry. Otevřel jsem Angry Birds. Už jsem ten večer přístroj nedostal do ruky. Anger? Ani trochu.


 

Novinky o mobilních Linuxech: Android, webOS a MeeGo

dvatydny.gif

MWC 2011: Desítky nových Androidů. Hewlett-Packard představil tablet a telefony s webOS. Na Nokiích poběží Windows Phone 7. Co bude s MeeGo? Canonical vytvořil katalog podporovaného hardwaru. GTK+ 3 je tu, brzy přijde i GNOME 3. OpenShot 1.3.0.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz