přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Hacking & Development: Linux do kapsy na zařízení typu Palm

palm.jpg

V tomto článku bych čtenářům LinuxEXPRESu rád představil projekt Hacking & Development. O čem to bude? Ve zkratce půjde o to, jak třeba i na trochu starším PDA od firmy Palm rozběhnout Linux a využít tak skrytý potenciál vašeho zařízení. Michal Hrušecký.


 

Nie jeden, ale dva koláče: Porovnanie FreeBSD a OpenBSD

freeBSD.png

Nie je BSD ako BSD. Väčšina z vás vie, že existuje viacej druhov: FreeBSD, OpenBSD, NetBSD. Tieto druhy sa však neodlišujú iba tak, ako sa od seba odlišujú distribúcie Linuxu.


 

Zimplit – redakční systém s minimálními nároky

zimplit.gif

V dnešní době se jen málokteré webové stránky vyvíjejí bez redakčních systémů. Dají se sehnat komerční produkty i spousta svobodných. Obvykle překypují mnoha funkcemi a chybějící funkce nabízejí v podobě doplňků třetích stran. Někdy je to však skoro na škodu, pokud chcete vytvořit jen docela miniaturní projekt a klasický redakční systém je zbytečně masivní řešení.


 

Scilab: Numerické výpočty, grafy - zkrátka matematika

scilab.jpg

Scilab je vědecký software vyvíjený francouzskými institucemi INRIA a ENCP. Jde o software pro numerické výpočty, vykreslování 2D a 3D grafů, zpracování signálu a simulace. Obsahuje spoustu matematických funkcí a je částečně kompatibilní s Matlabem.


 

Poslech a nahrávání internetových rádií v Linuxu

tlacitko_nahravat.png

Při práci na počítači poslouchám často rádio, kvůli větší kvalitě přes internet. Většina rádií má svůj vlastní přehrávač, který je obvykle vytvořený ve Flashi. Flashové přehrávače mají ovšem mnoho nevýhod. Poslouchat rádio z netu jde i jinak.


 

MuCommander - dvoupanelový správce souborů v Javě

mucommander.jpg

Koncept dvoupanelových správců souborů je starý skoro jako počítače samotné, a ačkoli jejich oblíbenost od dob "vynálezu" grafických okének a ovládání myší poněkud poklesla, stále se najdou mnozí, kteří na ně nedají dopustit. Spolu se nyní podíváme na muCommander - jeden z dvoupanelových správců souborů (nejen) pro Linux.


 

Sadzba knihy v Scribuse: Príprava strán

scribus.jpg

V dnešnom pokračovaní seriálu o sadzbe knihy v Scribuse si ukážeme, ako si dokážete pripraviť šablóny strán vrátanie záhlavia, zápätia s prípadným vloženým číslovaním strán.


 

Výběr článků z portálu OpenOffice.cz, 25. května - 4. června

ooo.png

Na úřadu ve Slatině používají Openoffice.org a Fedoru. Přehled článků o OpenOffice.org za 20. a 21. týden. Další dva díly seriálu o funkcích v Calcu a šestý díl seriálu o tomto kancelářském balíku ve výrobní firmě. To jsou články z portálu OpenOffice.cz.


 

WinStrom 10: Účetnictví i pro Linux

winstrom.jpg

Jedním z častých argumentů proti nasazení Linuxu ve firemním prostředí je, že pro něj neexistuje kvalitní účetnictví, případně dnes existují jen čistě linuxová řešení. Málokterá firma si ovšem může dovolit provozovat na svých počítačích jen Linux. Proto společnost WinStrom představila novou generaci ekonomického systému WinStrom 10. Ten nabízí klientskou i serverovou podporu systémů Windows, Linux a Mac OS X.


 

1984? Alebo prečo povedať softvérovým patentom nie

V tomto príspevku bude vysvetlené, prečo mnohí ľudia chápu legislatívu pre softvérové patenty ako zločin proti slobode a priblížená bude aj prax. Legislatíva pre softvérové patenty už existuje v USA a veľké koncerny ju chcú natlačiť aj do Európy.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz