SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Recenze knihy Manažerské řízení a informační technologie

GFI

Recenze knihy Manažerské řízení a informační technologie

manazerske_rizeni_it.jpg

Ačkoli nemám žádné ambice stát se manažerem, vedoucím či předákem, název knihy a stručný popis mě zaujal, protože obsahem knihy mělo být předpovídání trendů v IT. A nejen to...


Knížka je rozdělena do několika částí. První dvě kapitoly se zabývají manažerským řízením a jeho klasifikací. Hned na začátek autor pevně čtenáře usadí do křesla (nebo kde knížku čte) rozdělením řízení na americké, japonské a byrokratické (evropské). Malá ukázka z amerického řízení: H. Ford vypočítává, že výroba modelu "T" vyžaduje více než 8000 různých pracovních úkonů, pro 944 z nich je zapotřebí silných a zdatných mužů, 3338 vyžaduje běžnou fyzickou sílu, zbytek mohou provést děti nebo ženy; 940 pracovních operací lze obsadit lidmi bez noh, 2637 lidmi s jednou nohou, 2 úkony bezrukými, 715 jednorukými a 10 úkonů slepci.

Další část je také zajímavá, třetí kapitolu autor věnuje prognostickým technikám jako je brainstorming, systémový přístup, psaní scénářů, intuitivní předpovědi či křížová interakce. Autor text obohatil o řadu příkladů ze života a navíc přidal předpovědi v oblasti IT na aktuální roky.

Další kapitola pojednává o novém segmentu trhu - elektronickém soudnictví, což je zřejmě také objektem předpovědí analytiků v oblasti IT. V textu najdeme základní popis tohoto fenoménu, který se jen těžko postupně prosazuje.

Poslední část knihy (a zároveň šestá kapitola) představuje modelové situace a firmy. Je to asi nejzajímavější část knihy, zejména modelová situace společnosti Unicorn, kdy její zakladatel Ing. Vladimír Kovář postupně vysvětluje nejdůležitější manažerské postupy a metody, kterými docílil nesporného úspěchu. Součástí kapitoly je několik dalších analýz jiných manažerů různých společností, ale ty nebyly podle mého názoru tak zajímavé.

Knížka je to bezesporu zajímavá a jako hlavní přínos bych označil klasifikace manažerského řízení a závěrečné modelové situace. Dílo je studnicí zajímavých manažerských nápadů, které jsou aplikovatelné nejen v oblasti IT.

Název: Manažerské řízení a informační technologie
Autor: Bohumír Štědroň
Nakladatelství: Grada Publishing, a.s.
ISBN: 978-80-247-2052-4
Počet stran: 156
Formát: 16×24 cm
Doporučená cena: 225 Kč

Nahoru

Odkazy

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Zapletal

Lukáš Zapletal

Senior Software Engineer @ Red Hat


  • Distribuce: Fedora

| blogPublic Relations

7 důvodů, proč provozovat řešení SAP na SUSE

SusePři provozování systému SAP HANA nebo S/4HANA potřebujete výkonnou a stabilní platformu, které důvěřuje sama společnost SAP. Společnost SUSE poskytuje špičkovou platformu, která je v souladu se strategií společnosti SAP pro Digital Core.

Pokračování ...


SUSE

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »