přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jiří Iskra: Google – Vyhledávání, Gmail, Google Talk a další služby

Jiří Iskra: Google – Vyhledávání, Gmail, Google Talk a další služby

  Plánujete dovolenou, sháníte informace o místě pobytu, počasí, památkách? Kupujete nové auto, rádi byste našli prodejce s nejnižší cenou? Uvažujete o koupi foťáku a rádi byste si před koupí přečetli uživatelskou příručku? Hledáte cokoliv jiného, jen nevíte kde? Odpověď je: „na internetu“. Že v tom množství informací nevíte jak? Kniha „Google - Vyhledávání, Gmail, Google Talk a další služby“ vás to naučí.  


Osobně jsem tuto knihu na našem trhu přivítal s nadšením. Internetový vyhledávač Google je velmi mocný nástroj. Bohužel, jeho základní strohé rozhraní s jedním textovým políčkem pro zápis hledaného výrazu, dvěma tlačítky a několika linky není na první pohled tolik intuitivní, jak by si zasloužilo. Neznalý uživatel proto vůbec netuší, jak se nejlépe dotázat, aby co nejpřesněji nalezl požadovanou informaci. A právě prostřednictvím této knihy se její autor, Jiří Iskra, vžil do role učitele a vše potřebné pro optimální vyhledání informací se vás rozhodl naučit.

Po vstřebání obsahu knížky budete schopni vyhledávači Google efektivně položit dotaz. Nalézt tak konkrétní webovou stránku, obrázek, video, diskuzní skupinu. Vyhledávání dle potřeby omezíte na adresu odkazu, na jeden web, podobné weby nebo na titulky. Seznámíte se taktéž se speciální syntaxí. Vyhledávání se kniha věnuje více než z poloviny.

V další z kapitol vás autor seznámí s aplikací Google Earth. Aplikací, která vám prostřednictvím satelitních snímků dá možnost prohlédnout si celou naší planetu Zemi z ptačí perspektivy. Se všemi jejími krásami a neduhy.

Kratičkou kapitolu pak autor věnuje Google Talku. Aplikaci, skrze kterou si pomocí krátkých textových zpráv nebo hlasu můžete s uživateli této služby vzájemně povídat.

Poslední, delší kapitola, je věnována webovému freemailu Gmail. Google vám prostřednictvím této služby nabízí k užívání velmi pokročilou e-mailovou schránku. Autor vám v knize stručně tuto freemailovou službu představí. Dozvíte se tak, jak si na Gmailu poštovní účet založit. Jak službu ovládat a jak provést některá důležitá nastavení.

Po přečtení knihy a ohledem na cílovou skupinu čtenářů, kterou jsou začátečníci a mírně pokročilí, nemohu jinak, než vám, kteří s internetem začínáte, nebo se považujete za mírně pokročilé uživatele, tuto knihu doporučit. Mnohé, co se v knize dozvíte a naučíte, nejednou prakticky využijete.

Computer Press, a.s., 2006, vydání první. Počet stran 143 černobílých. Doporučená cena: 139 Kč nebo 209 Sk.

Nahoru

Odkazy

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Faltýnek

Lukáš Faltýnek

Vystudoval informační management na Univerzitě Hradec Králové. Pracuje jako analytik/programátor. Láskou k počítačům vzplanul v roce 1986, kdy dostal svůj první počítač Atari 800 XL. S Unixem se poprvé setkal před dvanácti lety. Chvíli nato pak s Linuxem, který si pro jeho svobodu zamiloval. Je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho koníčky patří literatura, kinematografie a cestování.


  • Distribuce: Ubuntu

| blog