přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Redakční systém WordPress - práce s pluginy

wordpress.jpg

Pluginy neboli česky zásuvné moduly jsou rozšíření do WordPressu, která přidávají téměř jakoukoliv funkčnost, již nenajdete v základní instalaci, ale kterou byste rádi na svých stránkách měli. V dnešním díle se s těmito rozšířeními naučíte pracovat. Vyhledávat je na webu, instalovat je a spravovat.


 

Redakční systém Joomla - editor článků

joomla.png

Hlavní funkcí redakčního systému je především zajišťovat jednoduché rozhraní pro zadávání obsahu, pod čímž si můžete představit texty, obrázky nebo třeba videa. Sebelepší redakční systém je na nic, pokud nemáte žádný obsah, který chcete prezentovat. Základní stavební jednotkou Joomly je článek. Jak jej do Joomly dostat?


 

Jak (si) obarvit vlasy v GIMPu

sin_vlasy.jpg

Snad každý si už někdy položil otázku, jak by vypadal, kdyby jeho vlasy měly jinou barvu, než je jenom ta přírodní. Ti odvážnější z nás si to již vyzkoušeli a nyní díky digitální fotografii a schopnostem GIMPu si to můžeme vyzkoušet i my.


 

Ukliďte si v počítači - zbavte se balastu

Jistě znáte množství programů pro Windows, které vám zaručeně uklidí v počítači. Odstraní nepotřebný balast a jako bonus smažou škodlivý malware. Záškodnických programů se v Linuxu obávat nemusíme, ale nějaký ten balast by se jistě našel. Soubory s nulovou velikostí, náhledy obrázků, záložní soubory, neplatné odkazy. Jak se jich rychle zbavit?


 

Grafické komponenty v Ruby

GTK.jpg

Pojďme se nyní v následujících seriálu podívat na programování grafických aplikací, tzn. aplikací určených právě pro desktopové prostředí. Volba přitom padla na kombinaci Ruby a grafických komponent GTK. Pamatujte však, že možností je mnohem víc.


 

Redakční systém Joomla – píšeme články

joomla.png

Konečně se až v šestém díle dozvíte, jak vlastně do Joomly dostat nějaký svůj text. Předtím se však budete muset prokousat ještě nějakou teorií o sekcích, kategoriích nebo zveřejňování článků.


 

Digitální televize v Linuxu a přehrávač Kaffeine

hdr_perex.jpg

Poslední dobou se stále víc mluví o přechodu na digitální pozemní vysílání (DVB-T). Je to, zjednodušeně řečeno, způsob, jak místo jednoho televizního kanálu vysílat kanálů několik. Takže výsledkem by mělo být rozšíření počtu kanálů a snad i vyšší kvalita vysílání (technická kvalita, na obsah to bohužel zřejmě nebude mít vliv.)


 

Redakční systém Joomla - volby nastavení

joomla.png

Když si Joomlu nainstalujete, určitě si ji budete chtít nějak uzpůsobit, aby dělala to, co budete potřebovat. Pohledem do všemožných voleb v nastavení může být obzvláště začátečník docela zaskočen. Pojďme si je projít.


 

openSUSE 11: Jedenáctá řada chameleona

opensuse.gif

Před nedávnem vyšla dlouho očekávaná první verze nové řady populární distribuce openSUSE. openSUSE 11 má přes 200 nových rysů, z nichž nejdůležitější jsou kompletně přepracovaný instalátor, velké změny ve správci balíčků, možnost plnohodnotné instalace nového KDE4 (nebo staršího, ale spolehlivého KDE 3.5.9) a řada dalších. Množství novinek si zvýšení čísla rozhodně zaslouží a zároveň to naznačuje, že můžeme očekávat další verzi profesionálního podnikového řešení od Novellu.


 

Redakční systém WordPress - práce se stránkami

wordpress.jpg

Poslední věcí, která zbývá probrat v souvislosti s vytvářením obsahu, jsou stránky. V ukázkovém zkušebním linuxovém blogu máme nyní stránky dvě - stránku Home, tj. hlavní stránku, a stránku About, tj. stránku s informacemi o blogu. Jak změnit jejich obsah a vytvořit si další stránky?


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz