přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Jak nastavit výchozího e-mailového klienta ve Firefoxu

Internet je jako pavučina a jako taková vám předkládá nejen odkazy na další stránky, ale také na e-mailové adresy. Společně se nyní podíváme na nastavení preferovaného e-mailového klienta v prohlížeči Firefox.


 

Procvičování zlomků, seznam knih

Dva minináhledy na dvě praktické aplikace. Pokud vám nejdou zlomky, určitě uvítáte, že v Linuxu existuje program pro jejich procvičování. Druhý náhled se zaměřuje na správce knih ve vaší knihovně, který nese jméno spálené antické knihovny - Alexandria.


 

Interaktivní tabule SMART Board v Linuxu

Interaktivní tabule SMART Board není jenom pěkná hračka, je to především efektivní prezentační nástroj. Využívá se čím dál častěji také v českých školách. Žáci mají možnost ovlivnit průběh hodiny a v neposlední řadě mohou také přiložit ruku k dílu. Pokud tedy chtějí.


 

Jak v KDE spravovat diskové oddíly

disk.png

Přestože příkazová řádka a ruční editace konfiguračních souborů jsou velice efektivními nástroji pro správu systému, ne každý je s nimi kamarád. Proč si tedy práci se systémem nezpříjemnit, zvlášť když máme k dispozici sofistikované nástroje s grafickým rozhraním?


 

PCLinuxOS - trochu stejný, trochu jiný

Vývoj mezi linuxovými distribucemi je velmi dynamický. Distribuce vznikají, zanikají, jejich popularita roste, klesá. Stačí se podívat například na příběh Ubuntu. Dnes je na vrcholu popularity a v oblíbenosti začíná přerůstat Debian. Kdo by to v roce 2004, kdy začalo právě na základech Debianu, čekal? Podobný příběh zažívá i PCLinuxOS, který bych vám chtěl představit. Oddělil se od Mandrivy v době její největší slávy, dnes zažívá boom a v mnoha zemích její popularitu překonává.


 

Dvdisaster – záchrana dat z médií

cd.png

Záchrana dat z poškozených médií patří v poslední době mezi obzvláště ožehavá témata děsící poklidný spánek nejednoho uživatele. Nejprve je třeba si říct, zda je CD/DVD zralé k záchraně, nebo zda-li se už jedná o podložku pod oblíbený hrníček.


 

ARAnyM - virtuální Atari

Virtualizace nám dává možnost současně spustit více operačních systémů na jednom počítači. Většinou jde o operační systémy určené pro ten počítač, na kterém jsou spouštěny a jde tedy opravdu jen o to, že se jich spouští více. Virtualizace v širším slova smyslu ovšem neznamená jen „emulaci“ PCčka na PCčku. V paměti daného počítače (a s využitím dalších jeho zdrojů) můžeme předstírat, že jde o zcela jiný počítač.


 

IntelliJ IDEA 7.0

Minulý týden spatřilo světlo javovského světa nové dítě firmy JetBrains, programovací prostředí nejen pro Javu: IntelliJ IDEA 7.0. V následující recenzi bych chtěl poukázat na nové vlastnosti, které opět posouvají tento nástroj o kousek dál před konkurenci.


 

Linuxákův průvodce po adresářích

Jste zmateni „chaotickou“ strukturou adresářů ve svém Linuxu? Nemůžete na disku nic najít? Hledáte po vzoru jiných operačních systémů disk C:, D:, avšak marně? Jste na správné adrese. My u nás totiž začínáme vždy na stejném místě – u kořene.


 

Naučte se Ruby

ruby.jpg

V seriálu se věnujeme programovacímu jazyku Ruby. Cílem není udělat z vás hotové programátory, ani rozšířit vaši sbírku zářezů na opasku udávající, kolik programovacích jazyků znáte. Články jsou jednoduše určeny pro začínající programátory, ať už se tím budou později zabývat na profesionální či amatérské úrovni. Seriál mohou použít také učitelé na všech typech škol k rozšíření znalostí jim svěřených studentů - ať už jako hlavní či vedlejší programovací jazyk.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz