SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

CADservis

Články

reklama

SUSE Expert Days 2018: Pojďte s chameleonem na pivo!

SUSE_Expert_Days_2018_logo1.jpg

Tradiční odborná konference pro příznivce Linuxu a open source řešení se letos koná ve čtvrtek 15. března 2018 v Pivovaru Staropramen na pražském Smíchově. 


 

Svůj mojeID účet má již 600 000 uživatelů této služby

cznic.png

Službu mojeID využívá od dnešního dne 600 000 uživatelů Internetu. MojeID je služba, díky níž má česká internetová veřejnost již osmým rokem možnost přihlašovat se do různých webových služeb s jedním přihlašovacím jménem a heslem. 


 

Vyšla druhá alpha verze nového hudebního přehrávače Elisa

elisa100.jpg

V průběhu let se v projektu KDE objevilo mnoho multimediálních přehrávačů, ale většina z nich skončila v propadlišti dějin. Ovšem na konci minulého roku se objevila skupina vývojářů z komunity KDE, jež si dala za cíl vytvořit jednoduchý a přívětivý hudební přehrávač.


 

Red Hat získává CoreOS

redhat_1.png

Společnost Red Hat oznámila podepsání smlouvy o koupi organizace CoreOS, která vévodí oblasti kontejnerových řešení.


 

Ubuntu 18.04 bude obsahovat novou aplikaci GNOME To Do

ubuntu.png

Pokud si letos nainstalujete nebo aktualizujete na nové Ubuntu 18.04, které vyjde letos 24 dubna, zjistíte, že obsahuje novou aplikaci, která se jmenuje GNOME To Do . Má sloužit pro organizování a správu úkolů v Ubuntu.


 

Konec podpory openSUSE Leap 42.2

opensuse.png

Verze operačního systému openSUSE Leap 42.2 dosáhla 26.ledna 2018 ukončení podpory a již na ní nebudou vycházet softwarové ani bezpečnostní aktualizace. Dopororučuje se tedy upgradovat instalace na novější verzi openSUSE Leap 42.3 nebo rolling verzi openSUSE Tumbleweed.


 

Vyšlo GCC 7.3 se záplatami Spectre

gnu.jpg

Vyšla nová verze GNU Compiler Collection (GCC), která přináší záplaty Spectre a opravy mnoha chyb.


 

Manjaro 17.1.0 „Hakoila“ má zelenú

Manjaro

Posledný decembrový deň minulého roku vývojári distribúcie Manjaro linuxu uvoľnili jeho najnovšiu verziu 17.1.0, tentoraz s integrovaným KDE prostredím. Edície s XFCE a GNOME boli vydané krátko pred ňou. Keď som videl, aký má vysoký ranking na portáli distrowatch.com , nedalo mi nevyskúšať ju.


 

Programovanie v jazyku C++: Knižnica string – funkcia insert

C++

V tomto článku si predstavíme funkciu insert . Zároveň sa naučíte s funkciou insert pracovať a ukážeme si aj rôzne argumenty, ktoré táto funkcia podporuje.


 

Gentoo: aneb vyplatí se stále kompilovat?

Gentoo

Gentoo je tu s námi jako distribuce již dlouhou dobu a spousta z vás jej určitě zná. Za dobu své existence se nejednou dostalo do skupiny distribucí, které vedou linuxový svět. Dokonce vývojáři ze společnosti Google na něm založili svůj operační systém Chrome OS. Je taky velmi známé jako distribuce pro „hardcore“ uživatele, co si chtějí dělat vše po svém. Bohužel postupem času se dostalo na pokraj zájmu (tedy alespoň podle statistik). Pojďme si ho tedy představit, jako dnešní moderní distribuci.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz