přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pro správce

Pro správce

Linux ve škole 2

Jaroslav Krejčí v dlouhém článku popisuje, jak se vyrovnal s instalací Linuxu ve škole, kde učí.


 

IPCop - firewall pro tvrďáky

Správný muž má mít nůž! Nebo aspoň speciální distribuci pro ochranu toho nejcennějšího, co má - svého Linuxu...


 

Seriál o Bashi

manman.png

Bohdan Milar sestavil průvodce BASHem, tedy prostředím, které mnoho uživatelů nesnáší a nepotřebuje a mnoho si bez něj neumí představit svou práci nebo zábavu. První díly se věnují popisu prostředí, syntaxi, konfiguraci a proměnným. Pokračuje se ke složitějším konstrukcím, jako jsou podmínky nebo cykly, aby vše uzavřel skript, na kterém si vyzkoušíte vše, co jste se v "kurzu" naučili. Věříme, že v jednotlivých dílech naleznete odpovědi na své otázky.


 

Shorewall 2 - rychlá obrana na stanici

Už vás někdy napadnul hacker? Zřejmě ne. A chcete si to vyzkoušet?


 

Síťové nástroje v Linuxu

sitovka.jpg

Počítačové sítě jsou dnes každodenní a neodmyslitelnou součástí našeho života. Přenášejí soubory, e-maily, webové stránky, ale i telefonní hovory nebo televizní vysílání. Je tomu již několik desetiletí, kdy byly první počítače pokusně propojeny. Rozšíření, jakého se této technologii podařilo za posledních deset let dosáhnout v podobě Internetu, však nemá obdoby. V tomto seriálu se zaměříme na zprovozňování, nastavování, používání a monitorování sítí v prostředí GNU/Linux. Budu se (alespoň zpočátku) zaměřovat na běžného uživatele, který se prostě chce připojit k Internetu, případně si jen postavit malou síť.


 

Mark Minasi, Dan York: Linux pro administrátory Windows

Kniha s poněkud úsměvným názvem je čerstvým počinem nakladatelství Computer Press. Autor, jistě známý správcům Windows díky svým komplexním knihám o administraci Windows, se tentokrát s vervou pustil do divokých vod Linuxu. Úvodem seznámí čtenáře nejen s tím, proč by měl být pro ně Linux zajímavý, ale poodhalí i pořádný kus linuxového folklóru. Úvodní část je vynikající a dopředu řeší mnoho problémů začínajících uživatelů a správců. Dále se autor věnuje praxi, a to konkrétně na systémech RedHat verze 7.3.


 

Relační databázový systém Firebird – výhled do budoucna

Relační databázový systém Firebird je založen na zdrojových textech systému InterBase, uvolněných společností Borland v létě roku 2000, a patří spolu s MySQL a PostgreSQL mezi nejpopulárnější open source databázové platformy.


 
‹‹   Předchozí   10 20 24 25 26 27 28 29

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz