přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


Nový webový prohlížeč Vivaldi – je oč stát?

vivaldi_logo.png

Poměrně nečekaně byl 27. ledna oznámen vývoj dalšího webového prohlížeče. V základu se jedná o fork svobodného Chromia, ale samotný Vivaldi je prozatím uzavřený. Co oproti konkurenci nabízí?


 

Ako na scrobbling hudby na Linuxe

nota_osmina_download.png

Scrobbling alebo skroblovanie hudby v našich končinách možno nieje až také populárne a je možné, že ste o ňom ešte nepočuli. Pokiaľ vás ale zaujíma, o čo sa jedná, v tomto článku sa dočítate, čo to vlastne to skroblovanie je, na čo je dobré a aké sú možnosti skroblovania na Linuxe.


 

jQuery (5) – manipulace s objekty

jquery.png

Jednou z častých činností prováděných v JavaScriptu je manipulace s objekty v DOM, tedy změna jejich obsahu, přidávání a odebírání. Pojďme se podívat, jak se to dělá pomocí jQuery.


 

Snappy Ubuntu – k čemu je dobré další Ubuntu?

ubuntu.png

V prosinci minulého roku byla uvedena nová „odnož“ Ubuntu. Snappy Ubuntu do Ubuntu Core přidalo transakční aktualizace z Ubuntu Phone. Co z toho vzešlo? A k čemu je vlastně takové Snappy Ubuntu dobré?


 

jQuery (4) – pohyb ve stromě DOM

jquery.png

Při práci s DOM se často potřebujeme různě pohybovat po stromě a následně pracovat s jednotlivými objekty či jejich skupinami. Framework jQuery má na takový pohyb řadu užitečných metod.


 

SQLiteStudio

sqlite_1.png

Výborný multiplatformový správca SQLite databáz.  SQLiteStudio má pôvod v susednom Poľsku a impulzom pre jeho vznik bolo to, že autor nenašiel vhodný už existujúci program na prácu s SQLite databázami a tak si ho naprogramoval.


 

jQuery (3) – selektory v praxi

jquery.png

Po minulém stručném úvodu do selektorů se na ně podíváme trochu podrobněji. Jejich správné použití je důležité pro spolehlivost a rychlý běh.


 

Cloud9, aneb když píšete kód v týmu

cloud9.png

Dnes můžeme místo virtualizace používat kontejnery, místo běžných desktopových aplikací jejich webové ekvivalenty běžící kdovíkde, streamovat obsah ze serverů na druhém konci světa v maximální kvalitě s minimální latencí. Co využít potenciál cloudových technologií a získat tak kvalitní IDE?


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz