přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, 30 let „komerčního Internetu“

30 let „komerčního Internetu“

30 let

Dnes je to přesně třicet let, co byla zaregistrována první doména v TLD .com. Její držitel se však tohoto výročí nedožil, na doméně nyní běží web s historií Internetu.


15. března 1985 si firma Symbolics, Inc., (výrobce počítačů Lisp) zaregistrovala vůbec první doménu v doméně první úrovně .com, tedy v TLD tehdy určené pro komerční sféru. Znamenalo to, že Internet opouští hranice akademické a vládní sféry a dostává se i do běžné ekonomiky.

Doména symbolics.com se dnešního výročí dožila, firma Symbolics však nikoliv. Ukončila svou činnost v roce 2009 a doména byla prodána investiční společnosti XF.com Investments. Ta na ní nyní provozuje web (bohužel velmi pomalu fungující, pozn. autora), který v grafice městské ulice mapuje historii Internetu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog