přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, CZ.NIC: Zhodnocení Světového dne IPv6

CZ.NIC: Zhodnocení Světového dne IPv6

Emanuel Petr ze sdružení CZ.NIC stručně hodnotí Světový den IPv6 v Česku.


Světový den IPv6 (zřejmě nejsledovanější událost od Y2K) je již nějakou dobu za námi a přicházejí proto různé zhodnocení toho, co se v tento den odehrávalo. První zprávy ze světa i z českého sdružení CZ.NIC napovídaly, že se tento den povedl. Nyní jsou tu další informace z CZ.NIC, tentokrát z pera Emanuela Petra, který se věnuje hlavně rozložení domén.

Již před Světovým dnem IPv6 na to bylo Česko ve světové srovnání výborně. Počet AAAA záznamů dosahoval 7,90 % celkového počtu domén, nová hodnota je 10,17 %. Před dnem IPv6 byl na prvním místě mezi poskytovateli Pavel Höfner (Savana.cz) se 14,8 %, během onoho dne se však pořadí změnilo a na první místo vyskočila firma ACTIVE 24 (průběh dne u této firmy), jejíž záznamy tvoří 21,9 % a postarala se o 95 % absolutního nárůstu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog