přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nových TLD může být přes 2000

Konference Cloud computing v praxi

Nových TLD může být přes 2000

Počet žádostí o nové domény nejvyšší úrovně překročil 2000 a posuzování žádostí se může protáhnout až do poloviny roku 2014.


reklama

Ondřej Filip, výkonný ředitel CZ.NIC se v blogu sdružení zamýšlí nad aktuální situací ohledně žádostí o nové domény nejvyšší úrovně (TLD). Organizace ICANN v pátek oznámila, že že eviduje 2091 žádostí se zaplaceným slotem (5000 USD) a ještě dalších 214 žádostí bez zaplacení tohoto poplatku. Poplatek za samotné vyřízení žádosti je 185 000 USD a byl již zaplacen u zhruba 90 % žádostí o domény. Vzhledem k tomu, že ICANN bude posuzovat vždy jen maximálně 500 žádostí najednou (a proces bude trvat zhruba 5 měsíců), může se vyřízení všech žádostí protáhnout až do poloviny roku 2014.

Podle Ondřeje Filipa je však konání ICANN poněkud záhadou. Příjem žádostí byl totiž 12 hodin před koncem řádné lhůty zastaven, údajně kvůli úniku informací. Již měsíc trvající odstavení systému dává těm, kteří se k informacím dostali, možnost s nimi pracovat. Záležitost se bude probírat na setkání ICANN 44, které se koná 24. až 29. června v Praze.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Soutěž - reproduktory Trust

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »