přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nových TLD může být přes 2000

Nových TLD může být přes 2000

Počet žádostí o nové domény nejvyšší úrovně překročil 2000 a posuzování žádostí se může protáhnout až do poloviny roku 2014.


Ondřej Filip, výkonný ředitel CZ.NIC se v blogu sdružení zamýšlí nad aktuální situací ohledně žádostí o nové domény nejvyšší úrovně (TLD). Organizace ICANN v pátek oznámila, že že eviduje 2091 žádostí se zaplaceným slotem (5000 USD) a ještě dalších 214 žádostí bez zaplacení tohoto poplatku. Poplatek za samotné vyřízení žádosti je 185 000 USD a byl již zaplacen u zhruba 90 % žádostí o domény. Vzhledem k tomu, že ICANN bude posuzovat vždy jen maximálně 500 žádostí najednou (a proces bude trvat zhruba 5 měsíců), může se vyřízení všech žádostí protáhnout až do poloviny roku 2014.

Podle Ondřeje Filipa je však konání ICANN poněkud záhadou. Příjem žádostí byl totiž 12 hodin před koncem řádné lhůty zastaven, údajně kvůli úniku informací. Již měsíc trvající odstavení systému dává těm, kteří se k informacím dostali, možnost s nimi pracovat. Záležitost se bude probírat na setkání ICANN 44, které se koná 24. až 29. června v Praze.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »