přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Miliontá česká doména již dnes

Miliontá česká doména již dnes

CZ.NIC

Vypadá to, že milionté české domény se dočkáme již během dneška. Aktualizace: Ano, je to tak.


Jak upozornil Lukáš Slavík z ABOXS Communications s.r.o., registrace domén v české TLD probíhá rychleji, než se podle dřívějších předpovědí zdálo. Podle aktuálních statistik CZ.NIC bude miliontá doména zaregistrována zřejmě již během dneška. Ke včerejšímu dni, tedy 18. listopadu 2012, bylo zaregistrováno 999 484 domén (z toho bylo 983 657 v zóně a 31 102 v ochranné lhůtě; technologie DNSSEC se využívala u 374 143 domén).

Počet českých domén se zdvojnásobil během necelých čtyř let. Půlmilionová hranice byla pokořena 22. prosince 2008. Jen o málo dříve, konkrétně 30. září téhož roku, byly zabezpečeny první české domény pomocí technologie DNSSEC. A ještě jedno zajímavé číslo: stotisící doména byla zaregistrována 30. dubna 2001.

Aktualizace

Dnes v 17:24 hodin se v registru české národní domény .CZ objevilo doménové jméno s pořadovým číslem 1 000 000. V rámci domén nejvyššího řádu členských států EU se tak doména .CZ stala 12. „milionářem“; zároveň patří k těm, které vykazují nejvyšší růst. Měsíční přírůstek nových domén je více než 10 000. Této hodnoty pomohlo dosáhnout především zavedení registračního systému FRED, který letos v říjnu oslavil 5. narozeniny a který přispěl k výraznému zrychlení a zlevnění registračního procesu. Více v tiskové zprávě.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog