přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pozítří musí mít státní správa DNSSEC. Dvě ministerstva zaspala

Pozítří musí mít státní správa DNSSEC. Dvě ministerstva zaspala

Česko

K 1. červenci musí mít všechny centrální úřady státní správy na svých doménách nasazen DNSSEC. Dvě ministerstva a další dva samostatné úřady požadavek dosud nesplnily.


Česká vláda rozhodla svým usnesením v prosinci 2013 (v návaznosti na dřívější usnesení z roku 2009), že všechny centrální úřady státní správy musí do 30. června 2015 nasadit na své domény technologii DNSSEC. Lhůta vyprší zítra, proto Jiří Průša ze sdružení CZ.NIC zveřejnil přehled, jak na tom úřady aktuálně jsou.

Usnesení vlády dosud nesplnila dvě ministerstva – Ministerstvo práce a sociálních věcí a Ministerstvo vnitra. Druhé jmenované má přitom podstatnou část ICT agendy ve své působnosti. Z ostatních úřadů „zaspaly“ Český statistický úřad a Správa státních hmotných rezerv. Pro kraje a hlavní město Prahu je usnesení jen doporučující, aktuálně má DNSSEC nasazeno pět krajů.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog