přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, 40 % organizací ukládá hesla do dokumentů

40 % organizací ukládá hesla do dokumentů

Úložiště

Podle průzkumu firmy CyberArk ukládá 40 % organizací administrátorská hesla do textových nebo tabulkových dokumentů. 28 % je nechává na sdíleném serveru nebo flash disku.


Průzkum bezpečnostní firmy CyberArk mezi pracovníky odpovědnými za IT v 750 organizacích přinesl zajímavá zjištění ohledně přístupu k bezpečnosti. Například 40 % subjektů ukládá administrátorská hesla do textových nebo tabulkových dokumentů, 28 % je nechává uložená na sdíleném serveru nebo flash disku. Na druhou stranu 55 % respondentů odpovědělo, že mají vyvinuty procesy pro nakládání s privilegovanými uživatelskými účty.

Průzkum pro firmu CyberArk zajišťoval Ponemon Institute a sponzorovala ho firma Varonis Systems.

95 % organizací má připraven záchranný plán pro případ nouzové situace v IT, ale jen 45 % ho komunikovalo a otestovalo se všemi pracovníky IT. 57 % organizací nemá plnou důvěru v to, že jejich poskytovatel cloudového řešení dokáže ochránit jejich data. A jen 35 % uživatelů (a 53 % pracovníků v IT) se domnívá, že ochrana firemních dat má u vedení firmy maximální prioritu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...