přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, 40 % organizací ukládá hesla do dokumentů

40 % organizací ukládá hesla do dokumentů

Úložiště

Podle průzkumu firmy CyberArk ukládá 40 % organizací administrátorská hesla do textových nebo tabulkových dokumentů. 28 % je nechává na sdíleném serveru nebo flash disku.


Průzkum bezpečnostní firmy CyberArk mezi pracovníky odpovědnými za IT v 750 organizacích přinesl zajímavá zjištění ohledně přístupu k bezpečnosti. Například 40 % subjektů ukládá administrátorská hesla do textových nebo tabulkových dokumentů, 28 % je nechává uložená na sdíleném serveru nebo flash disku. Na druhou stranu 55 % respondentů odpovědělo, že mají vyvinuty procesy pro nakládání s privilegovanými uživatelskými účty.

Průzkum pro firmu CyberArk zajišťoval Ponemon Institute a sponzorovala ho firma Varonis Systems.

95 % organizací má připraven záchranný plán pro případ nouzové situace v IT, ale jen 45 % ho komunikovalo a otestovalo se všemi pracovníky IT. 57 % organizací nemá plnou důvěru v to, že jejich poskytovatel cloudového řešení dokáže ochránit jejich data. A jen 35 % uživatelů (a 53 % pracovníků v IT) se domnívá, že ochrana firemních dat má u vedení firmy maximální prioritu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog