přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kickstarter podlehl útoku, změňte si hesla

Kickstarter podlehl útoku, změňte si hesla

Kickstarter

Crowdfundingový server Kickstarter se stal terčem úspěšného útoku a útočníci získali přístup k uživatelským údajům. Uživatelům se doporučuje si co nejdřív změnit heslo.


Na crowdfundingový server Kickstarter byl podniknut úspěšný útok. Útočníkům se podařilo získat přístup k uživatelským údajům – jménům, e-mailovým adresám, telefonním číslům a zahešovaným heslům. Čísla platebních karet nezískali, navíc je Kickstarter ani celá neukládá. Provozovatelé opravili zranitelnost umožňující daný typ útoku a po čtyřech dnech (během kterých podle jejich slov probíhalo intenzivní vyšetřování) dali situaci na vědomí uživatelů, kteří by si měli samozřejmě co nejdřív změnit heslo.

Co se týká ochrany hesel, ta starší byla hešována osolená pomocí starého, dnes již nedoporučovaného algoritmu SHA-1, pro novější hesla byl použit bcrypt. Na dvou uživatelských účtech proběhla po útoku blíže nespecifikovaná neautorizovaná aktivita, u ostatních účtů údajně k žádné podezřelé aktivitě nedošlo.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog