přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GitHub po útoku posiluje zabezpečení

GitHub po útoku posiluje zabezpečení

GitHub

GitHub po nedávném útoku na slabá hesla uživatelů posiluje zabezpečení služeb. Používat příliš slabá hesla už nebude možné.


reklama

Před několika dny ohlásili provozovatelé služby GitHub, že došlo k úspěšnému útoku hrubou silou na slabá hesla uživatelů. Jak se ukazuje u jiných útoků (například u toho na Adobe), snadno odhadnutelná hesla se stále používají velmi zhusta.

GitHub umožňuje používat dvoufaktorovou autentizaci, která k heslu přidává ještě ověřování přístupu pomocí SMS nebo mobilní aplikace. Nově ale budou lépe chráněni i ti uživatelé, kteří zůstanou u pouhého hesla. Služba totiž neumožní nastavit heslo, které by bylo příliš slabé a tedy náchylné na prolomení. Současně provozovatel pracuje na dalším ochranném opatření proti útokům hrubou silou, konkrétně na dokonalejším omezování četnosti autentizačních pokusů.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 4,20 | Hodnotilo: 10
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016