přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GitHub po útoku posiluje zabezpečení

GitHub po útoku posiluje zabezpečení

GitHub

GitHub po nedávném útoku na slabá hesla uživatelů posiluje zabezpečení služeb. Používat příliš slabá hesla už nebude možné.


Před několika dny ohlásili provozovatelé služby GitHub, že došlo k úspěšnému útoku hrubou silou na slabá hesla uživatelů. Jak se ukazuje u jiných útoků (například u toho na Adobe), snadno odhadnutelná hesla se stále používají velmi zhusta.

GitHub umožňuje používat dvoufaktorovou autentizaci, která k heslu přidává ještě ověřování přístupu pomocí SMS nebo mobilní aplikace. Nově ale budou lépe chráněni i ti uživatelé, kteří zůstanou u pouhého hesla. Služba totiž neumožní nastavit heslo, které by bylo příliš slabé a tedy náchylné na prolomení. Současně provozovatel pracuje na dalším ochranném opatření proti útokům hrubou silou, konkrétně na dokonalejším omezování četnosti autentizačních pokusů.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog