přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Android 8.1 bude mít API pro neuronové sítě

Android 8.1 bude mít API pro neuronové sítě

Android

Je tady Developer Preview verze 8.1 operačního systému Android. Nová verze přidává dvě nová API (pro neuronové sítě a sdílenou paměť), optimalizuje Android Go a vylepšuje automatické doplňování.


Firma Google představila Developer Preview pro připravovanou verzi 8.1 operačního systému Android. V nové verzi se objeví dvě nová aplikační rozhraní. Neural Networks API je součástí úsilí implementovat v Androidu podporu pro umělou inteligenci a bude na podporovaných zařízeních umožňovat hardwarovou akceleraci operací na neuronových sítích. Shared memory API je rozhraní pro sdílenou paměť, kterou půjde mapovat s řízením přístupu.

Další novinkou verze 8.1 je optimalizace Android Go, tedy sady pro přizpůsobení systému přístrojům s malou pamětí (zahrnuje optimalizace vlastního systému, snížení paměťové náročnosti aplikací a úpravu Google Play tak, aby byly na daných zařízeních zvýrazněny optimalizované aplikace). Vylepšeno je také automatické doplňování, hlavně z hlediska uživatelské přívětivosti.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog