přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, freshmeat-submit se dočkal verze 2.0

freshmeat-submit se dočkal verze 2.0

freshmeat je celosvětově největší katalog unixového a platformově nezávislého softwaru. Při vkládání informací o nových verzích produktů lze místo zdlouhavého klikání použít program freshmeat-submit. Nyní byla vydána jeho verze 2.0.


Mezi uživateli systému GNU/Linux se asi najde málo lidí, kteří by neznali server freshmeat. Jedná se největší katalog unixového a platformově nezávislého softwaru na světě, čili kdo hledá nějaký program, knihovnu nebo třeba grafické téma, má zde velkou šanci najít to, co potřebuje.

Aby katalog plnil svůj smysl, je samozřejmě potřeba, aby vývojáři jednotlivých produktů udržovali údaje o nich aktuální a aby včas informovali o každé nově vydané verzi. To lze činit prostřednictvím webového rozhraní, ale jde o poměrně zdlouhavou a nepříjemnou práci. Proto vznikl program (přesněji skript) freshmeat-submit, který se serverem freshmeat komunikuje pomocí XML-RPC a umožňuje tuto činnost výrazně zjednodušit. Čerstvá verze 2.0 je oproti těm starším výrazně přepsána a je přizpůsobena novému freshmeat API 3.0 založeném na formátu JSON.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS