přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vydán Firefox 4

Vydán Firefox 4

Byla vydána čtvrtá verze webového prohlížeče Mozilla Firefox.


Dlouho připravovaný prohlížeč Mozilla Firefox 4.0 je tady. Stáhnout si ho můžete samozřejmě i v češtině. Čtvrtá verze přináší spoustu novinek. Mezi ty nejzajímavější patří například nový javascriptový engine Jägermonkey (má být až šestkrát rychlejší než ten ve verzi 3.6), začlenění synchronizačního nástroje Firefox Sync, zavedení ochrany proti pádu aplikace při chybě v pluginu (např. Flash Playeru nebo Quicktime), nativní podpora pro WebM (s využitím HW akcelerace), různá nová a inovovaná API (HTML5 Forms APIAudio Data APIHTML History API atd.) nebo animace pomocí CSS Transitions. O dalších novinkách a změnách si můžete přečíst v poznámkách k vydání.

Nahoru

Příspěvky

Vydán Firefox 4
HB 24. 03. 2011, 07:55:10
Odpovědět  Odkaz 
Nevíte někdo, lze-li ho nainstalovat vedle Firefoxu řady 3.6 ?
Firefox 3.6 je ještě potřeba, protože podpora e-bankovnictví ještě "chvíli" nebude.
Lukáš Jelínek Re:Vydán Firefox 4
Lukáš Jelínek 24. 03. 2011, 13:24:21
Odpovědět  Odkaz 
Mělo by to jít. U instalací z balíčků je to složitější, ale při stažení obyčejného tar.bz2 archivu například z mozilla.com se dá čtyřka rozbalit kamkoliv a používat souběžně s verzí 3.6.
Re:Re:Vydán Firefox 4
HB 25. 03. 2011, 08:59:46
Odpovědět  Odkaz 
Díky !!!!
Re:Re:Vydán Firefox 4
XY 26. 03. 2011, 09:38:51
Odpovědět  Odkaz 
Zdravim,

me by spis zajimalo, jak v Debianu 6 spravne (ne jako noob :)) provozovat FF 3.6 vedle Iceweasel-u :)
Zkousel to nekdo? Me se to sice jakz-takz podarilo, ale nekdy jsou potize s profily, kdy do FF se nacte profil s Iceweasel, pak musim v Iceweasel pomoci -p vybrat FF-profil a pak se ve FF nacte 'posledni otevirany', tedy ten pro FF profil.
U FF -p zpusobi to, ze se nakonec neotevre FF s -p nazev_profilu, ale Iceweasel :-(, proto FF s -p nespoustim, jedine bez tohoto parametru :))
Dva problémy.
HB 28. 03. 2011, 09:08:04
Odpovědět  Odkaz 
1. Jelikož má KB(elektronické bankovnictví) podporovanou verzi SUN Java, tak při pokusech s FF4 mi to hlásilo, abych si nainstaloval Javu verze SUN jelikož FF4 má vlastní verzi rychlejší verzi Javy :-( (holt musím si počkat na oficiální podporuod KB).

2. Naštěstí jsem si zazálohoval ~/.mozilla/ tak jsem se mohl vrátit k FF 3.6.x. FF4 použije původní profil FF3.6.x . Ví někdo jak ukočírovat dva nezávislé profily bez šachování s linkami (ln -s) nebo přejmenováanim profilu před spuštěním?

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos