přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, PostgreSQL získává podporu binárního JSON

PostgreSQL získává podporu binárního JSON

PostgreSQL

Do databázového systému PostgreSQL byla přidána podpora binárního formátu JSON, objeví se ve verzi 9.4. Podle benchmarků je rychlejší a prostorově úspornější než MongoDB.


Pro ukládání strukturovaných dat se často používá formát JSON, který je jednoduchý a má širokou podporu na různých vývojářských platformách. Určitou komplikací je zatím nepříliš dobrá podpora u databází, má-li se pracovat přímo s daty uloženými uvnitř JSON.

To byl dosud i problém databázového systému PostgreSQL, který sice umožňoval formát JSON ukládat a pracovat s ním, kvůli uložení v textovém formátu a tedy i nutnému parsování však byla práce pomalá. Také s využitím indexů se nedalo příliš počítat.

Nyní se to ale mění – do zdrojových kódu se dostala podpora binárního JSON (BSON). Data jsou tedy uložena nativně, bez nutnosti při každém přístupu parsovat textovou podobu. Práce je tak mnohem rychlejší (zhruba řádově), lze mnohem lépe využívat indexy a uložená data zabírají mnohem méně místa.

První benchmarky již ukazují výhody implementace v porovnání s NoSQL databází MongoDB, která se pro uložení JSON dnes často používá. PostgreSQL je zde rychlejší a spotřebuje pro uložení dat méně místa.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz