přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, PostgreSQL získává podporu binárního JSON

PostgreSQL získává podporu binárního JSON

PostgreSQL

Do databázového systému PostgreSQL byla přidána podpora binárního formátu JSON, objeví se ve verzi 9.4. Podle benchmarků je rychlejší a prostorově úspornější než MongoDB.


Pro ukládání strukturovaných dat se často používá formát JSON, který je jednoduchý a má širokou podporu na různých vývojářských platformách. Určitou komplikací je zatím nepříliš dobrá podpora u databází, má-li se pracovat přímo s daty uloženými uvnitř JSON.

To byl dosud i problém databázového systému PostgreSQL, který sice umožňoval formát JSON ukládat a pracovat s ním, kvůli uložení v textovém formátu a tedy i nutnému parsování však byla práce pomalá. Také s využitím indexů se nedalo příliš počítat.

Nyní se to ale mění – do zdrojových kódu se dostala podpora binárního JSON (BSON). Data jsou tedy uložena nativně, bez nutnosti při každém přístupu parsovat textovou podobu. Práce je tak mnohem rychlejší (zhruba řádově), lze mnohem lépe využívat indexy a uložená data zabírají mnohem méně místa.

První benchmarky již ukazují výhody implementace v porovnání s NoSQL databází MongoDB, která se pro uložení JSON dnes často používá. PostgreSQL je zde rychlejší a spotřebuje pro uložení dat méně místa.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos