přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, PostgreSQL 9.4 je rychlejší a úspornější než MongoDB

PostgreSQL 9.4 je rychlejší a úspornější než MongoDB

PostgreSQL

Připravovaná verze databázového systému PostgreSQL je při NoSQL práci s velkými objemy dat výrazně rychlejší a současně objemově úspornější než oblíbená NoSQL databáze MongoDB.


Před šesti měsíci jsme vás informovali o tom, že v PostgreSQL 9.4 bude podpora binárního JSON (BSON). Už první benchmarky ukazovaly, že je tato implementace rychlejší a úspornější než oblíbená NoSQL databáze MongoDB.

Firma EnterpriseDB nyní provádí testy, které mají porovnat výkon chystané verze PostgreSQL s aktuální verzí databáze MongoDB (2.6). A dosavadní výsledky testů prováděných na 50 milionech dokumentů ukazují, že jsou v PostgreSQL 9.4 dotazy i manipulační operace více než dvakrát rychlejší, současně se na uložení spotřebuje výrazně méně místa. Podobně dopadly i dřívější testy s 10 miliony dokumentů.

PostgreSQL 9.4 bude kromě binárního JSON obsahovat také například vylepšenou podporu replikace, rychlejší a menší indexy GIN nebo vylepšené aktualizovatelné pohledy.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Řešení QNAP typu all-flash

Eva FišerováNeustále rostoucí nároky na výkon, odezvu a propustnost vedou ke zvyšování podílu flash technologií nejen v datových centrech. Dnes typické hybridní úložné systémy jsou tak nahrazovány úložišti typu all-flash, která nabízí velmi nízké latence, miliony IOPS a přitom jsou stále dostupnější. Řešení all-flash od QNAP jsou založena na systému ZFS s optimalizačními technologiemi SSD, díky nimž mohou efektivně nahradit hybridní pole se stejnými náklady na úložiště.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »