přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, ARIN plně podporuje DNSSEC

Control

ARIN plně podporuje DNSSEC

Organizace ARIN dokončila poslední fázi implementace DNSSEC a nyní je zde tato technologie plně funkční.


reklama

Americká organizace ARIN (American Registry for Internet Numbers), která především plní roli regionálního internetového registru (RIR), úspěšně završila třetí fázi implementace bezpečnostní technologie DNSSEC. Ta spočívala ve vytvoření DNS záznamů typu DS (Delegation Signer) pro domény in-addr.arpa a ip6.arpa používané k reverzním DNS dotazům.

Tím je implementace DNSSEC v rámci ARIN dokončena a plně funkční. Nyní poběží dvouměsíční přechodné období, během kterého zůstanou veřejné klíče neměnné – do té doby je potřeba je odstranit z resolverů, které je měly nastaveny staticky. Poté se začnou pravidelně obměňovat klíče k podepisování klíčů (Key Signing Keys, KSK) a statická konfigurace nebude fungovat.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog