přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Britská vláda definovala „otevřené standardy“

Britská vláda definovala „otevřené standardy“

Vláda Velké Británie vydala dokument, jímž definuje, co se považuje za „otevřené standardy“ a přikázala státní správě používání takových standardů všude, kde to jde.


Vláda Spojeného království Velké Británie a Severního Irska vydala dokument, který definuje „otevřené standardy“ týkající se nejen datových formátů, ale i jiných oblastí. Za otevřený standard se považuje takový, který vznikl a je udržován otevřeným nezávislým procesem, je schválen uznávanou autoritou (např. ISO nebo W3C), je plně zdokumentován a dostupný zdarma nebo za nízký poplatek, duševní vlastnictví je neodvolatelně dostupné na bázi „royalty free“ (tj. bez poplatku za každé použití) a standard lze jako celek implementovat různými vývojovými procesy a na různých platformách.

Orgány státní správy musí tuto definici používat při zadávání veškerých zakázek v oblasti ICT (software, infrastruktura, bezpečnost apod.). Výjimkou jsou pouze případy, kdy to z jasných důvodů není možné. Vláda navíc připravuje sadu otevřených standardů a postupů pro zadávání zakázek – informace budou dostupné na webu úřadu vlády.

Nahoru

Příspěvky

Britská vláda definovala „otevřené standardy“
antaresin 27. 02. 2011, 15:49:00
Odpovědět  Odkaz 
A kdy to bude u nás :)
Lukáš Jelínek Re:Britská vláda definovala „otevřené standardy“
Lukáš Jelínek 27. 02. 2011, 17:10:14
Odpovědět  Odkaz 
V blízké době těžko. Ministr Besser jde na ruku takovým, jako je OSA a BSA. A kdo si ještě vzpomene, co dříve dělal ministr Fuksa (a na to, jak vydal vyjádření BSA jako stanovisko MF), snadno pochopí, že tato vláda spíše posílí proprietární řešení a vendor lock-in.
Britská vláda definovala „otevřené standardy“
Marv-CZ 28. 02. 2011, 08:13:48
Odpovědět  Odkaz 
Vláda se ohání západními zeměmi jen ve věcech, které se jí hodí do krámu. Když by měla převzít i něco užitečného pro lidi, tak dělá mrtvého brouka. Takže asi nikdy.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »