přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Známe konečný rozsah nových vlastností C++17

Známe konečný rozsah nových vlastností C++17

C++

Výbor standardizační organizací ISO a IEC schválil konečný rozsah nových vlastností v C++17. Standard se tím dostal do stavu Committee Draft a bude se ladit už jen formální podoba.


Známe konečný rozsah nových vlastností jazyka a standardních knihoven podle standardu C++17, jehož vydání se připravuje na příští rok. Výbor ISO/IEC JTC1/SC22/WG21 schválil návrh standardu pro stav Committee Draft, čímž se přidávání vlastností uzavřelo a bude se pracovat už jen na formální podobě standardu.

Do C++17 se dostane řada nových vlastností, které v aktuálním standardu C++14 (resp. C++11, protože C++14 je jen malou aktualizací). Patří mezi ně například vnořené jmenné prostory, nová syntaxe konstantních výrazů, podmínky s inicializátory, inline proměnné, jednotný přístup ke kontejnerům nebo literály v kódování UTF-8.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...