přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenVX 1.0

OpenVX 1.0

OpenVX

Khronos Group vydala specifikaci první verze OpenVX, otevřeného standardu pro akceleraci počítačového vidění.


Organizace Khronos Group dokončila specifikaci první verze standardu OpenVX a vydala ji k všeobecnému použití. Koncem roku by měla být hotova referenční open-source implementace. OpenVX je otevřený standard pro akceleraci počítačového vidění; lze si ho představit jako vyšší úroveň abstrakce než výpočetní standard OpenCL.

Příprava tohoto standardu byla ohlášena již v loňském listopadu, současně s vydáním OpenCL 2.0. Tehdy se předpokládalo, že bude standard OpenVX 1.0 hotov během půl roku, tato doba se však protáhla skoro na dvojnásobek.

OpenVX najde využití například v oblasti sledování obličeje i celého těla a jeho gest, v řidičských asistenčních systémech, pro rekonstrukci objektů a scén, rozšířenou realitu, v robotice a v mnoha dalších oblastech. Standard OpenVX přivítali představitelé celé řady firem z různých průmyslových odvětví.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos