přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenVX 1.0

Inzerce

OpenVX 1.0

OpenVX

Khronos Group vydala specifikaci první verze OpenVX, otevřeného standardu pro akceleraci počítačového vidění.


Organizace Khronos Group dokončila specifikaci první verze standardu OpenVX a vydala ji k všeobecnému použití. Koncem roku by měla být hotova referenční open-source implementace. OpenVX je otevřený standard pro akceleraci počítačového vidění; lze si ho představit jako vyšší úroveň abstrakce než výpočetní standard OpenCL.

Příprava tohoto standardu byla ohlášena již v loňském listopadu, současně s vydáním OpenCL 2.0. Tehdy se předpokládalo, že bude standard OpenVX 1.0 hotov během půl roku, tato doba se však protáhla skoro na dvojnásobek.

OpenVX najde využití například v oblasti sledování obličeje i celého těla a jeho gest, v řidičských asistenčních systémech, pro rekonstrukci objektů a scén, rozšířenou realitu, v robotice a v mnoha dalších oblastech. Standard OpenVX přivítali představitelé celé řady firem z různých průmyslových odvětví.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog