přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenVX 1.0

OpenVX 1.0

OpenVX

Khronos Group vydala specifikaci první verze OpenVX, otevřeného standardu pro akceleraci počítačového vidění.


Organizace Khronos Group dokončila specifikaci první verze standardu OpenVX a vydala ji k všeobecnému použití. Koncem roku by měla být hotova referenční open-source implementace. OpenVX je otevřený standard pro akceleraci počítačového vidění; lze si ho představit jako vyšší úroveň abstrakce než výpočetní standard OpenCL.

Příprava tohoto standardu byla ohlášena již v loňském listopadu, současně s vydáním OpenCL 2.0. Tehdy se předpokládalo, že bude standard OpenVX 1.0 hotov během půl roku, tato doba se však protáhla skoro na dvojnásobek.

OpenVX najde využití například v oblasti sledování obličeje i celého těla a jeho gest, v řidičských asistenčních systémech, pro rekonstrukci objektů a scén, rozšířenou realitu, v robotice a v mnoha dalších oblastech. Standard OpenVX přivítali představitelé celé řady firem z různých průmyslových odvětví.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »