přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenCL 2.0 a OpenVX 1.0 – dva nové akcelerační standardy

Dell - Rugged

OpenCL 2.0 a OpenVX 1.0 – dva nové akcelerační standardy

OpenCL

Khronos Group dokončila specifikaci nových standardů OpenCL 2.0 a OpenVX 1.0. Oba souvisí s akcelerací zpracování dat na počítači.


OpenCL je otevřený standard pro programování heterogenních systémů a v současné době se o něm hovoří zejména v souvislosti s urychlováním výpočtů tím, že se provádějí na grafických procesorech, jsou-li tyto k dispozici. Podpora OpenCL se nyní implementuje například do LibreOffice.

Organizace Khronos Group nyní oznámila dokončení specifikace druhé verze tohoto standardu: OpenCL 2.0. Tato verze přidává řadu nových funkcí – například sdílenou virtuální paměť, vnořený paralelismus, roury, generický adresní prostor nebo rozšířenou práci s obrázky.

Stejná organizace současně ohlásila i další nový standard, OpenVX 1.0. Ten je zaměřen na akceleraci počítačového vidění. Cílovou oblastí použití je robotika, rozpoznávání a sledování obličejů a celých postav, rozšířená realita, asistenční systémy pro řidiče, rekonstrukce scén a předmětů atd. V tomto případě není ještě specifikace hotova, vývojáři nyní mohou návrh standardu zkoumat a posílat svá zjištění. Finalizace standardu se počítá v horizontu šesti měsíců.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Dell - Precision