přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenCL 2.0 a OpenVX 1.0 – dva nové akcelerační standardy

Soutěž - reproduktory Trust

OpenCL 2.0 a OpenVX 1.0 – dva nové akcelerační standardy

OpenCL

Khronos Group dokončila specifikaci nových standardů OpenCL 2.0 a OpenVX 1.0. Oba souvisí s akcelerací zpracování dat na počítači.


reklama

OpenCL je otevřený standard pro programování heterogenních systémů a v současné době se o něm hovoří zejména v souvislosti s urychlováním výpočtů tím, že se provádějí na grafických procesorech, jsou-li tyto k dispozici. Podpora OpenCL se nyní implementuje například do LibreOffice.

Organizace Khronos Group nyní oznámila dokončení specifikace druhé verze tohoto standardu: OpenCL 2.0. Tato verze přidává řadu nových funkcí – například sdílenou virtuální paměť, vnořený paralelismus, roury, generický adresní prostor nebo rozšířenou práci s obrázky.

Stejná organizace současně ohlásila i další nový standard, OpenVX 1.0. Ten je zaměřen na akceleraci počítačového vidění. Cílovou oblastí použití je robotika, rozpoznávání a sledování obličejů a celých postav, rozšířená realita, asistenční systémy pro řidiče, rekonstrukce scén a předmětů atd. V tomto případě není ještě specifikace hotova, vývojáři nyní mohou návrh standardu zkoumat a posílat svá zjištění. Finalizace standardu se počítá v horizontu šesti měsíců.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »