přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenCL 2.0 a OpenVX 1.0 – dva nové akcelerační standardy

Alvao

OpenCL 2.0 a OpenVX 1.0 – dva nové akcelerační standardy

OpenCL

Khronos Group dokončila specifikaci nových standardů OpenCL 2.0 a OpenVX 1.0. Oba souvisí s akcelerací zpracování dat na počítači.


OpenCL je otevřený standard pro programování heterogenních systémů a v současné době se o něm hovoří zejména v souvislosti s urychlováním výpočtů tím, že se provádějí na grafických procesorech, jsou-li tyto k dispozici. Podpora OpenCL se nyní implementuje například do LibreOffice.

Organizace Khronos Group nyní oznámila dokončení specifikace druhé verze tohoto standardu: OpenCL 2.0. Tato verze přidává řadu nových funkcí – například sdílenou virtuální paměť, vnořený paralelismus, roury, generický adresní prostor nebo rozšířenou práci s obrázky.

Stejná organizace současně ohlásila i další nový standard, OpenVX 1.0. Ten je zaměřen na akceleraci počítačového vidění. Cílovou oblastí použití je robotika, rozpoznávání a sledování obličejů a celých postav, rozšířená realita, asistenční systémy pro řidiče, rekonstrukce scén a předmětů atd. V tomto případě není ještě specifikace hotova, vývojáři nyní mohou návrh standardu zkoumat a posílat svá zjištění. Finalizace standardu se počítá v horizontu šesti měsíců.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Data&AI Forum 2020

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao