přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux Foundation spouští EdgeX Foundry se zaměřením na Internet věcí

E LINKX

Linux Foundation spouští EdgeX Foundry se zaměřením na Internet věcí

Linux Foundation

Organizace Linux Foundation spouští projekt EdgeX Foundry zaměřený na Internet věcí. Cílem je vybudovat neutrální framework, který zajistí interoperabilitu a zrychlí rozvoj oblasti.


Nezisková organizace Linux Foundation, která stojí za podporou Linuxu a dalšího svobodného softwaru (i hardwaru), spouští nový projektEdgeX Foundry. Jeho cílem je vybudovat neutrální framework pro Internet věcí, který zajistí interoperabilitu mezi různými zařízeními a systémy a který zrychlí rozvoj celé oblasti.

Zakládajícími účastníky projektu je celá řada významných firem, například AMD, Canonical, Dell, EpiSensor, Neustar nebo VMware. „V Canonicalu dlouhodobě prosazujeme potřebu standardizace a společného jádra v průmyslu; jedním z příkladu je zavedení 'snaps'. Proto jsme potěšeni, že vidíme pokračování v podobě spuštění EdgeX Foundry a s hrdostí se stáváme jedním ze zakládajících členů. Jsme samozřejmě obhájci open-source povahy projektu a věříme, že to dále posune všechny hráče v ekosystému, aby se stali součástí rostoucího byznysu a dalších inovací,‟ říká Mike Bell, viceprezident pro IoT firmy Canonical.

EdgeX Foundry EdgeX Foundry (zdroj: Linux Foundation, CC BY 3.0)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS