přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux Foundation představuje LSB 4.1 Beta

Linux Foundation představuje LSB 4.1 Beta

Nezisková organizace Linux Foundation, která se stará o podporu rozvoje GNU/Linuxu, zveřejnila dvě důležité informace: všichni hlavní komerční dodavatelé Linuxu získali certifikaci LSB 4.0 a vydává se betaverze nové specifikace LSB 4.1.


Nezisková organizace Linux Foundation byla založena za účelem propagace, standardizace a podpory vývoje linuxového jádra a dalších komponent používaných v GNU/Linuxu. Kromě jiného zajišťuje vydávání bází linuxových standardů (Linux Standard Base, LSB), což jsou specifikace určené pro tvůrce distribucí; jejich smyslem je maximální interoperabilita distribucí.

Nyní byla vydána betaverze LSB 4.1, lze začít s testováním a připomínkováním. Současně Linux Foundation oznámila, že všichni hlavní komerční dodavatelé linuxových distribucí úspěšně získali certifikaci pro LSB 4.0, což je dobrá zpráva pro uživatele i pro tvůrce aplikací. Znamená to totiž, že aplikace vytvořené v souladu s LSB 4.0 budou široce použitelné bez zvláštních úprav.

Nahoru

Příspěvky

Linux Foundation představuje LSB 4.1 Beta
lzap 10. 12. 2010, 18:22:11
Odpovědět  Odkaz 
LF je skvělým příkladem ad-post standardizace. Nikomu nic nenutí. Pěkně nenásilně. Kéž by to takle mohli dělat i jiní.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog