přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Lundell: Otevřené standardy jsou pro malé ICT firmy i veřejnou správu klíčové

Lundell: Otevřené standardy jsou pro malé ICT firmy i veřejnou správu klíčové

University of Skövde

Švédský profesor Björn Lundell prezentoval závěr tříletého výzkumného projektu, že otevřené standardy jsou velmi důležité pro malé firmy v oblasti ICT a že podobnou důležitost mají i pro veřejnou správu.


Björn Lundell, profesor na univerzitě ve švédském Skövde, shrnuje fakta zjištěná během tříletého výzkumného projektu zaměřeného na otevřené standardy a otevřený software. Ukázalo se, že otevřené standardy hrají klíčovou roli v konkurenceschopnosti malých firem v oblasti informačních a komunikačních technologií. „Otevřené standardy může používat kterýkoli hráč na trhu, pro implementaci jak proprietárního, tak open-source softwaru,“ říká Lundell.

V rámci projektu byla již dříve publikována studie zaměřená na standard RDFa a jeho implementaci v CMS Drupal. Vědci zjistili, že malé firmy používající Drupal mohou ovlivnit vývoj standardu: „Proces je otevřený všem, jde daleko za rámec obvyklých omezených procesů používaných standardizačními organizacemi.“ Výsledky zkoumání budou představeny na workshopu pořádaném švédským parlamentem 18. března ve Stockholmu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog