500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webservis@ccb.cz to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Co přinese ownCloud 7?

Alvao

Co přinese ownCloud 7?

ownCloud

Brzy bude vydána sedmá verze balíku ownCloud pro provoz „vlastního cloudu“ a vývojový tým už pro nás připravil přehled toho, na co se můžeme těšit. Je toho opravdu hodně.


reklama

Balík ownCloud poskytuje téměř vše potřebné pro provoz „vlastního cloudu“, přesněji řečeno umožňuje provozovat na vlastním serveru celou řadu technologií pro soustředění dat na jednom místě. S daty lze pracovat jak prostřednictvím webového rozhraní, tak i standardními protokoly (HTTPS, WebDAV, CalDAV, CardDAV...).

Připravuje se vydání sedmé verze a vývojový tým s předstihem představil přehled novinek pro vývojáře, administrátory a uživatele, které nás v této verzi čekají. Velké úsilí bylo věnováno integraci – pro vývojáře aplikací jsou k dispozici Webhooks a Overlay Icon API. Rychlejší přístup k databázi zajistí podpora místních (unixových) socketů.

Pro administrátory bude připravena možnost nastavování širší škály parametrů než dosud – například nastavování limitů pro externí úložiště nebo úprava e-mailových šablon používaných pro zprávy posílané při sdílení nebo při vyžádání zapomenutého hesla.

Uživatele může potěšit možnost editace dokumentů ve formátu Microsoft Word (bude zajišťována transparentní konverzí do ODF a zpět). Hodně se mění také v oblasti sdílení. Zcela novou funkcí je sdílení mezi ownCloud servery – to mimo jiné umožňuje, aby uživatel plnohodnotně (tj. včetně synchronizace přes všechna zařízení) pracoval se soubory na jiném serveru, aniž by tam měl účet.

Vývojáři zapracovali také na rychlosti. Kromě zrychlení serverové části je nově rychlejší také synchronizace, protože se soubory mohou synchronizovat paralelně. Hodně práce bylo vykonáno i na přizpůsobení webového rozhraní pro mobilní zařízení, přibyly také volitelné notifikace o některých operacích (například o manipulaci se soubory ve sdílených složkách).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


CeBIT 2018

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »

Geotronics - Bezpilotně