přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Darling: Linuxový emulátor OS X

Darling: Linuxový emulátor OS X

Darling

Článek na serveru Phoronix upozorňuje na dynamicky pokračující vývoj linuxového „emulátoru“ umožňujícího spouštět programy pro systém OS X.


Skoro každý pokročilejší uživatel GNU/Linuxu zná projekt Wine, jehož cílem je v maximální míře umožnit spouštění programů pro Windows na unixových systémech (nejen Linuxu, ale i OS X a *BSD). Řada zajímavých programů je ale napsána jen pro systém OS X (dříve známý jako Mac OS X) od firmy Apple.

Projekt Darling má za cíl řešit právě tento problém. Už dříve vznikl jakýsi wrapper, který umožňoval spouštět jednoduché programy, ale jeho autor ho neměl v plánu rozvíjet. Všiml si toho Luboš Doležel a napadlo ho, že by to mohlo být opravdu zajímavé. Pustil se do díla a rozhodl se využít projekt i pro svou diplomovou práci. Čerstvý článek na serveru Phoronix upozorňuje na to, že projekt se dynamicky posouvá kupředu a přestože ještě zbývá spousta práce, řada aplikací už je schopna s pomocí tohoto emulátoru (resp. spíše wrapperu, podobně jako u Wine) úspěšně běžet. Navíc rychlost běhu je na úrovni nativního provozu na jádře Darwin.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


IOTOR

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Novinky provázející verzi 0.80 elektrotechnického software


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos