přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Darling: Linuxový emulátor OS X

Konference Cloud computing v praxi

Darling: Linuxový emulátor OS X

Darling

Článek na serveru Phoronix upozorňuje na dynamicky pokračující vývoj linuxového „emulátoru“ umožňujícího spouštět programy pro systém OS X.


reklama

Skoro každý pokročilejší uživatel GNU/Linuxu zná projekt Wine, jehož cílem je v maximální míře umožnit spouštění programů pro Windows na unixových systémech (nejen Linuxu, ale i OS X a *BSD). Řada zajímavých programů je ale napsána jen pro systém OS X (dříve známý jako Mac OS X) od firmy Apple.

Projekt Darling má za cíl řešit právě tento problém. Už dříve vznikl jakýsi wrapper, který umožňoval spouštět jednoduché programy, ale jeho autor ho neměl v plánu rozvíjet. Všiml si toho Luboš Doležel a napadlo ho, že by to mohlo být opravdu zajímavé. Pustil se do díla a rozhodl se využít projekt i pro svou diplomovou práci. Čerstvý článek na serveru Phoronix upozorňuje na to, že projekt se dynamicky posouvá kupředu a přestože ještě zbývá spousta práce, řada aplikací už je schopna s pomocí tohoto emulátoru (resp. spíše wrapperu, podobně jako u Wine) úspěšně běžet. Navíc rychlost běhu je na úrovni nativního provozu na jádře Darwin.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Soutěž - reproduktory Trust

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »