přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linuxový ovladač pro USB projektory

Linuxový ovladač pro USB projektory

Je tady linuxový ovladač pro projektory připojované přes USB.


Klasickým způsobem připojování datových projektorů k počítači je přes výstup D-Sub nebo nověji přes DVI či HDMI. Přibývá však projektorů, které se připojují přes USB a lze je tak používat i ve spojení s počítači či dalšími přístroji, které videovýstup nemají (telefony, tablety, netbooky apod.). Problém je ale v tom, že řada takových zařízení má přiložen jen ovladač pro Microsoft Windows (případně Mac OS X) a v Linuxu nefungují.

Dobrou zprávou je proto vytvoření linuxového ovladače pro takové projektory. Ovladač vznikl metodou reverzního inženýrství a nejde o ovladač běžného typu (tedy modul do jádra a/nebo ovladač pro X.org), nýbrž o knihovnu v uživatelském prostoru. Knihovnu pak využívá démon, který odesílá do projektoru požadovaná videodata, ať už z X serveru nebo z jiného zdroje (framebufferu, zařízení V4L2 nebo souboru dekódovatelného knihovnou libav).

Nahoru

Příspěvky

Miroslav Hrončok Linuxový ovladač pro USB projektory
Miro Hrončok 10. 04. 2012, 14:17:50
Odpovědět  Odkaz 
Takže můžu například výstup z mplayeru směrovat přímo do tohoto?
Lukáš Jelínek Re: Linuxový ovladač pro USB projektory
Lukáš Jelínek 10. 04. 2012, 14:47:43
Odpovědět  Odkaz 
Určitě ano. Většinou by to ale ani nemělo být potřeba, ten prototypový démon by měl zvládat přehrávání skoro čehokoliv (s čím si poradí libav).
Re: Re: Linuxový ovladač pro USB projektory
Bert Urg 30. 10. 2012, 11:24:51
Odpovědět  Odkaz 
Jsem dlouholetý spokojený uživatel Ubuntu a protože jsem nyní koupil kapesní projektor PicoPix2330 váš článek mne velmi zaujal. Přiznám se však, že jsem ovladač nikde v odkazech nenašel, nemohl byste prosím uvést, kde případně nebo jak ovladač stáhnout ? V oblasti Linuxu jsem laik, pouhý uživatel. Předem moc za informace děkuji.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz