přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Deset nejneoblíbenějších technických maskotů

Deset nejneoblíbenějších technických maskotů

InformationWeek představuje deset nejneoblíbenějších maskotů technologií, výrobků, programů a služeb. Je mezi nimi i linuxový tučňák Tux?


Magazín InformationWeek sestavil přehled deseti maskotů reprezentujících nějaké technické entity - tedy výrobky, služby, technologie, software a podobně. Nejde ale o maskoty nejoblíbenější, nýbrž právě naopak. Jsou to ti, které lidé nejvíce proklínají, se kterými by se nejraději rozloučili.

Ve „hvězdné pěchotě“ figuruje například pan Sponka z Microsoft Office, růžový bateriový králíček Energizer nebo panáček Duke, maskot Javy. Tučňák Tux, který je symbolem Linuxu, ani pakůň reprezentující GNU se v desítce nejhorších neobjevili. Zato tam možná poněkud překvapivě najdeme racka chechtavého jakožto symbol francouzské mutace OpenOffice.org. Proč? Údajně proto, že maskot má působit pozitivně, což údajně tento pták rozhodně nesplňuje a dokonce je argumentem pro instalaci virtuálních protiptačích hrotů.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog