přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Energetická regrese v jádře

Energetická regrese v jádře

Podle měření serveru Phoronix obsahují linuxová jádra 2.6.38 a 2.6.39 regresi, která zvyšuje energetickou náročnost běhu systému.


V posledních letech se při vývoji linuxového jádra udělalo hodně práce, která znamenala významné snížení spotřeby energie běžícího systému. Měření, která provedl server Phoronix, však ukazují opětovné zhoršení počínaje jádrem 2.6.38 (u aktuální vývojové verze jádra 2.6.39 je tomu podobně). Oproti starším jádrům spotřebovává systém až o 14 % více energie (u nezatíženého systému až o 18 %), což se může nepříjemně projevit na době provozu mobilních zařízení z baterie. Na odhalení místa regrese by se mělo pracovat během tohoto víkendu, Phoronix slibuje oznámit výsledek v neděli či pondělí.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog