přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Energetická regrese v jádře

Energetická regrese v jádře

Podle měření serveru Phoronix obsahují linuxová jádra 2.6.38 a 2.6.39 regresi, která zvyšuje energetickou náročnost běhu systému.


reklama

V posledních letech se při vývoji linuxového jádra udělalo hodně práce, která znamenala významné snížení spotřeby energie běžícího systému. Měření, která provedl server Phoronix, však ukazují opětovné zhoršení počínaje jádrem 2.6.38 (u aktuální vývojové verze jádra 2.6.39 je tomu podobně). Oproti starším jádrům spotřebovává systém až o 14 % více energie (u nezatíženého systému až o 18 %), což se může nepříjemně projevit na době provozu mobilních zařízení z baterie. Na odhalení místa regrese by se mělo pracovat během tohoto víkendu, Phoronix slibuje oznámit výsledek v neděli či pondělí.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 2,50 | Hodnotilo: 2
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016