přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux 3.13 podstatně vylepší řízení spotřeby

konference Datová centra pro business

Linux 3.13 podstatně vylepší řízení spotřeby

Energie

V připravovaném Linuxu 3.13 se objeví novinky, které umožní zásadním způsobem vylepšit řízení spotřeby elektrické energie.


Zvolna se rýsují další a další novinky, které přijdou s linuxovým jádrem verze 3.13. Kromě nftables a podpory pro CPU Broadwell to bude například balík změn, které umožní mnohem kvalitnější řízení spotřeby elektřiny. Pro architekturu ARM to bude ovladač big.LITTLE CPUFREQ, umožňující přepínat mezi výkonnými a energeticky úspornými procesorovými jádry. Ovladač pro Intel P-States bude podporován na řadě dalších procesorů.

Zcela přelomový bude Power Capping Framework (PCF). Ten bude umožňovat monitorování spotřeby různých zařízení, řízení jejich spotřeby (v závislosti na limitech a na požadavcích na výkon) a redistribuci volného „fondu spotřeby“ mezi zařízení. S tím souvisí i podpora pro technologii RAPL, která je k dispozici na nových zařízeních Intel a umožňuje monitorovat a řídit spotřebu například pomocí PCF. Změn v oblasti řízení spotřeby bude ještě více – například aktualizovaný kód ACPICA s podporou sběrnic I2C a SPI nebo aktualizace CPUFreq pro některá zařízení.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Září – měsíc bezpečnosti se Sophos Central

SophosNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
Nebylo by skvělé zabezpečit vaše firewally, počítače, servery a mobilní zařízení pomocí nejlepších kyberbezpečnostních řešení na trhu a spravovat vše z jednoho intuitivního uživatelského rozhraní?

Pokračování ...


Sophos

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Cyber Days 2019