přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Distribuce Mythbuntu končí

Distribuce Mythbuntu končí

Mythbuntu

Specializovaná linuxová distribuce Mythbuntu, odvozená od Ubuntu a integrující software MythTV, již nebude vyvíjena. Tvůrci doporučují přejít na Xubuntu a specializované balíčky instalovat z Mythbuntu PPA.


Okolo linuxové distribuce Ubuntu vznikla široká množina derivátů, ať již využívajících jiná desktopová prostředí (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu apod.) nebo zaměřených na nějakou specifickou oblast (Edubuntu, Ubuntu Studio, Ubuntu Mini Remix...). Jedním z nich dosud byla i distribuce Mythbuntu, která ale nyní končí.

Důvodem ukončení je nedostatek vývojářů. Z původních deseti lidí klesl počet členů týmu na pouhé dva, což i přes maximální automatizaci činností nestačí.

Distribuce Mythbuntu slouží především jako multimediální centrum a využívá k tomu softwarový balík MythTV. Tvůrci této distribuce doporučují jejím uživatelům, aby přešli na Xubuntu a aktuální balíčky MythTV získávali přes Mythbuntu PPA, kde by měly být nadále k dispozici. Bude se také pracovat na balíčcích typu snap.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...