přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Docker má novou Enterprise Edition 17.06

Docker má novou Enterprise Edition 17.06

Docker

Kontejnerová platforma Docker má novou verzi 17.06 své Enterprise Edition. Mezi novinky patří podpora IBM Z, inteligentní orchestrace smíšených clusterů nebo několik nových API.


Docker je kontejnerová platforma typu „kontejner jako služba‟ (CaaS). Platforma existuje ve dvou edicích: Community Edition (CE), která je rozšiřována pod Apache License a není k ní zajišťována přímá podpora (je třeba se spoléhat na komunitu), a Enterprise Edition (EE) s proprietárními komponentami a podporou placenou podle požadované úrovně a podle varianty edice (Basic, Standard, Advanced).

A právě Enterprise Edition má nyní novou verzi 17.06. Ta přináší řadu novinek, například podporu architektury IBM Z (s linuxovými systémy Ubuntu, SUSE Linux Enterprise a Red Hat Enterprise Linux) a systému Microsoft Windows Server 2016 (na 64bitové architektuře x86), inteligentní orchestraci smíšených clusterů (napříč operačními systémy), nová API (pro řízení přístupu, pro správu uživatelů, týmů a organizací, pro konfiguraci clusterů) nebo přesnější a jednodušší nastavování oprávnění.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog