přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, EFF žaluje USA kvůli DRM

EFF žaluje USA kvůli DRM

EFF

Organizace Electronic Frontier Foundation podala žalobu proti Spojeným státům kvůli části zákona DMCA, který zakazuje obcházet DRM.


Americký zákon DMCA obsahuje ustanovení, které zakazuje obcházet technické prostředky ochrany práv (DRM; podobný zákaz je například i v českém právu). Nezisková organizace Electronic Frontier Foundation (EFF) kvůli tomu nyní žaluje Spojené státy americké a snaží se dosáhnout odstranění příslušné části zákona.

EFF nepodává žalobu vlastním jménem – zastupuje Andrewa "bunnieho" Huanga, tvůrce nástroje NeTV umožňujícího pracovat s videosignálem chráněným DRM, a Matthewa Greena, bezpečnostního specialistu z Johns Hopkins University, jenž se zabývá mimo jiné testováním průmyslových firewallů a „černých skříněk“ z finančního sektoru.

Oba zmínění klienti jsou při své činnosti ohroženi závažnými právními následky (při prvním provinění až 5 let vězení a pokuta až půl milionu dolarů) vyplývajícími z ustanovení, které je podle nich v rozporu s ústavou. Jsou proto oprávněni žalovat americký stát.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »