přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, EFF žaluje USA kvůli DRM

EFF žaluje USA kvůli DRM

EFF

Organizace Electronic Frontier Foundation podala žalobu proti Spojeným státům kvůli části zákona DMCA, který zakazuje obcházet DRM.


Americký zákon DMCA obsahuje ustanovení, které zakazuje obcházet technické prostředky ochrany práv (DRM; podobný zákaz je například i v českém právu). Nezisková organizace Electronic Frontier Foundation (EFF) kvůli tomu nyní žaluje Spojené státy americké a snaží se dosáhnout odstranění příslušné části zákona.

EFF nepodává žalobu vlastním jménem – zastupuje Andrewa "bunnieho" Huanga, tvůrce nástroje NeTV umožňujícího pracovat s videosignálem chráněným DRM, a Matthewa Greena, bezpečnostního specialistu z Johns Hopkins University, jenž se zabývá mimo jiné testováním průmyslových firewallů a „černých skříněk“ z finančního sektoru.

Oba zmínění klienti jsou při své činnosti ohroženi závažnými právními následky (při prvním provinění až 5 let vězení a pokuta až půl milionu dolarů) vyplývajícími z ustanovení, které je podle nich v rozporu s ústavou. Jsou proto oprávněni žalovat americký stát.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog