přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Europol: Šifrování je největší komplikací boje proti terorismu

Europol: Šifrování je největší komplikací boje proti terorismu

Europol

Organizace Europol je znechucena rozmachem šifrování, zejména toho mezi koncovými zařízeními. Považuje ho za největší komplikaci boje proti terorismu.


Rob Wainwright, ředitel evropské policejní organizace Europol, ostře zkritizoval současný rozmach šifrování, ke kterému došlo částečně i v reakci na odhalení masivních sledovacích praktik, které přinesl Edward Snowden. Organizace je znechucena zejména prosazování end-to-end šifrování, tedy v rámci celé trasy mezi koncovými přístroji. Považuje ho za největší komplikaci boje proti terorismu.

„Pouze přidává další problémy v tom, abychom se dostali do komunikace těch nejnebezpečnějších lidí, kteří zneužívají Internet. [Technologické firmy] to, předpokládám, dělají proto, že vnímají komerční tlaky od zákazníků požadujících větší soukromí jejich komunikace,“ řekl Wainwright. Europol se nedávno zapojil do globální operace proti botnetu Ramnit, buduje také speciální jednotku, která má mimo jiné odhalovat a likvidovat weby využívané teroristickými skupinami.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz