přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Indie chce zakázat mazání šifrované komunikace

Indie chce zakázat mazání šifrované komunikace

Indie

V Indii je ke schválení připraven návrh, který zakotví povinnost komunikujících stran (pokud se používá šifrování) uchovávat nezašifrovanou komunikaci 90 dnů a na vyžádání ji poskytnout bezpečnostním složkám. Navíc by se komunikační software musel registrovat.


Návrh Národní šifrovací politiky připravený indickým ministerstvem komunikací a informačních technologií obsahuje novou povinnost. Při elektronické komunikaci, kde se při přenosu zpráv využívá šifrování (a tedy případný odposlech je neúčinný), budou komunikující strany povinny uchovat zprávy v nezašifrované podobě, a to po dobu 90 dnů. Na vyžádání by pak tento záznam museli poskytnout státním bezpečnostním složkám.

Toto by se týkalo nejen proprietárních služeb jako Google Hangouts, WhatsApp, Skype apod., ale také například všech případů využití otevřené technologie XMPP (Jabber), kdy se použije šifrovaný přenos (TLS nebo end-to-end šifrování).

Poskytovatelé komunikačního softwaru využívajícího šifrování se navíc budou muset v Indii registrovat, využívání neregistrovaných produktů bude zakázáno. Při registraci budou předkládat jak funkční rozmnoženiny softwaru, tak dokumentaci „profesionální kvality“, testovací příklady a prostředí pro běh softwaru.

Poznámka autora: Opatření by znamenalo prakticky zákaz využití svobodného a open-source komunikačního softwaru, pokud by tento nebyl oficiálně registrován nějakou firmou.

Nahoru

Příspěvky

Indie chce zakázat mazání šifrované komunikace
Pavel Šimerda 22. 09. 2015, 08:46:33
Odpovědět  Odkaz 
Svět se mění a my s ním.
Indie chce zakázat mazání šifrované komunikace
Debian4Ever 22. 09. 2015, 23:44:34
Odpovědět  Odkaz 
Nemusis se menit (k horsimu), pokud sam nechces.
Cili tve tvrzeni spise evokuje slabost a zoufalstvi :)
To, ze te okoli decimuje neznamena, ze se leknes a budes poslouchat Velikeho Bratra.

Jasne, "obraceci kabatu" nejen po r. '89 jsou i nyni ve vlade, takze pro priklad neni treba chodit daleko :-]

Ale k tematu: pokud je neco spatne, je potreba proti tomu vystoupit, argumentovat nebo jinak bojovat, viz treba web - www.eff.org nebo pirati.cz ;-)

A propo - na kazdou "svini" se vari voda, takze na kazde omezeni se driv nebo pozdeji najde "dira", ale za svobodu clovek musi bojovat, zdarma nikomu do klina nespadne :-\
Demokracie?
Konzul 24. 09. 2015, 23:16:33
Odpovědět  Odkaz 
Myslím že se už nedá říci že Indie je největší demokracie světa (pokud se to kdy dalo říci).
Lukáš Jelínek Re: Demokracie?
Lukáš Jelínek 25. 09. 2015, 00:32:58
Odpovědět  Odkaz 
V porovnání třeba s Čínou nebo KLDR to pořád demokracie je. Ostatně třeba ve Velké Británii byl premiér rád end-to-end šifrování úplně zakázal: http://www.linuxexpres.cz/novinky/britsky-premier-chce-zakazat-end-to-end-sifrovani Podobný názor má i protiteroristický koordinátor EU: http://www.linuxexpres.cz/novinky/proti-sifrovani-se-vyslovil-take-protiteroristicky

A konečně třeba naše podoba data retention porušuje jak LZPEU (proto SDEU příslušnou směrnici EU před více než rokem zrušil), tak velmi pravděpodobně i LZPS (proto byla ÚSČR zrušena dřívější úprava; ta současná je podle mě ještě horší). Lidem to ale zřejmě nevadí, protože se to opakovaně propíralo v tisku a žádný masový odpor se nezvedl. Proto bych zatím neschválený indický návrh nebral jako důkaz absence demokracie v Indii.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station