přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Evropská komise schválila UBL 2.1 jako standard pro veřejné zakázky

Evropská komise schválila UBL 2.1 jako standard pro veřejné zakázky

Evropská unie

Evropská komise přijala rozhodnutí, podle něhož lze na UBL 2.1 odkazovat při zadávání veřejných zakázek jako na standard, který je v souladu se zásadami otevřenosti, spravedlnosti, objektivity a nediskriminace.


Evropská komise na základě dvojího kladného doporučení (jak Evropské mnohostranné platformy pro normalizaci v oblasti IKT, tak odvětvových odborníků) přijala 31. října rozhodnutí, podle něhož lze na jazyk UBL 2.1 odkazovat při zadávání veřejných zakázek. EK tím naplňuje Nařízení EU č. 1025/2012, které jí umožňuje rozhodnout o určení specifikací IKT vydávaných jinými organizacemi, než jsou evropské, mezinárodní nebo vnitrostátní normalizační organizace, pro účely nákupu hardwaru, softwaru a IT služeb orgány veřejné správy v rámci EU s cílem posílit interoperabilitu. EK tím stvrzuje, že je UBL2.1 v souladu se zásadami otevřenosti, spravedlnosti, objektivity a nediskriminace uznávanými WTO.

UBL 2.1 je obchodní nadstavba jazyka XML. Prostřednictvím schémat definuje 65 různých obchodních dokumentů, jako jsou nákupní objednávka, výzva k podání nabídek, dodací list, faktura nebo přepravní list. Na specifikacích UBL lze dále stavět, takto byl vytvořen i český standard ISDOC, který je společnou aktivitou ICT UNIE a implementátorů firemního softwaru, podpořenou také českými ministerstvy vnitra a financí.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »