přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Evropská komise schválila UBL 2.1 jako standard pro veřejné zakázky

Evropská komise schválila UBL 2.1 jako standard pro veřejné zakázky

Evropská unie

Evropská komise přijala rozhodnutí, podle něhož lze na UBL 2.1 odkazovat při zadávání veřejných zakázek jako na standard, který je v souladu se zásadami otevřenosti, spravedlnosti, objektivity a nediskriminace.


Evropská komise na základě dvojího kladného doporučení (jak Evropské mnohostranné platformy pro normalizaci v oblasti IKT, tak odvětvových odborníků) přijala 31. října rozhodnutí, podle něhož lze na jazyk UBL 2.1 odkazovat při zadávání veřejných zakázek. EK tím naplňuje Nařízení EU č. 1025/2012, které jí umožňuje rozhodnout o určení specifikací IKT vydávaných jinými organizacemi, než jsou evropské, mezinárodní nebo vnitrostátní normalizační organizace, pro účely nákupu hardwaru, softwaru a IT služeb orgány veřejné správy v rámci EU s cílem posílit interoperabilitu. EK tím stvrzuje, že je UBL2.1 v souladu se zásadami otevřenosti, spravedlnosti, objektivity a nediskriminace uznávanými WTO.

UBL 2.1 je obchodní nadstavba jazyka XML. Prostřednictvím schémat definuje 65 různých obchodních dokumentů, jako jsou nákupní objednávka, výzva k podání nabídek, dodací list, faktura nebo přepravní list. Na specifikacích UBL lze dále stavět, takto byl vytvořen i český standard ISDOC, který je společnou aktivitou ICT UNIE a implementátorů firemního softwaru, podpořenou také českými ministerstvy vnitra a financí.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz