přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Evropská komise schválila UBL 2.1 jako standard pro veřejné zakázky

Evropská komise schválila UBL 2.1 jako standard pro veřejné zakázky

Evropská unie

Evropská komise přijala rozhodnutí, podle něhož lze na UBL 2.1 odkazovat při zadávání veřejných zakázek jako na standard, který je v souladu se zásadami otevřenosti, spravedlnosti, objektivity a nediskriminace.


Evropská komise na základě dvojího kladného doporučení (jak Evropské mnohostranné platformy pro normalizaci v oblasti IKT, tak odvětvových odborníků) přijala 31. října rozhodnutí, podle něhož lze na jazyk UBL 2.1 odkazovat při zadávání veřejných zakázek. EK tím naplňuje Nařízení EU č. 1025/2012, které jí umožňuje rozhodnout o určení specifikací IKT vydávaných jinými organizacemi, než jsou evropské, mezinárodní nebo vnitrostátní normalizační organizace, pro účely nákupu hardwaru, softwaru a IT služeb orgány veřejné správy v rámci EU s cílem posílit interoperabilitu. EK tím stvrzuje, že je UBL2.1 v souladu se zásadami otevřenosti, spravedlnosti, objektivity a nediskriminace uznávanými WTO.

UBL 2.1 je obchodní nadstavba jazyka XML. Prostřednictvím schémat definuje 65 různých obchodních dokumentů, jako jsou nákupní objednávka, výzva k podání nabídek, dodací list, faktura nebo přepravní list. Na specifikacích UBL lze dále stavět, takto byl vytvořen i český standard ISDOC, který je společnou aktivitou ICT UNIE a implementátorů firemního softwaru, podpořenou také českými ministerstvy vnitra a financí.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos